Rezerwa jajnikowa a estrofem

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bodzia01
Posty: 1883
Rejestracja: 16 maja 2007 00:00

Rezerwa jajnikowa a estrofem

Post autor: bodzia01 »

witam i bardzo prosze o radę.

Po ICSI mam problemy z niemiłymi suchościami. Czy stosowanie dopochwowo estrofemu (np. 1x1 tabl) może zmniejszyć rezerwę jajnikową? Mam owulacje w kazdym cyklu i 35lat.

dziekuję i pozdrawiam
ICSI XI 08 - cud trwał do 5t3dc

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15805
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

nie ma to wpływu na rezerwę jajnikowa rezerwa jajnikowa to ilośc pęchezryków jajnikowych a tych ubywa wraz z upływem czasu lub np w trakcie operacji Z czynników zewnętzrnych może przyśpieszyc jej wygasania palenie tytoniu Z powazaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”