Sprawa w sądzie

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Ania71
Posty: 1194
Rejestracja: 02 lip 2002 00:00

Post autor: Ania71 »

:D SERDECZNE GRATULACJE :D
Bardzo się cieszę, że wszystko tak dobrze poszło.
Trzymam kciuki za przychylność pań w urzędzie paszportowym.
Pozdrawiam
Ania
Awatar użytkownika
martaP
Posty: 138
Rejestracja: 05 paź 2002 00:00

Post autor: martaP »

Martyno, gratuluje zakończenia wszystkich procedur sadowych!!!Tez uważam ,że nie były szczególnie nieprzyjemne,ale dobrze jest kiedy ma się je już za soba!
My np.poczulismy sie nieswojo gdy na wokandzie w spisie rozpraw przy sali sądowej przeczytalismy nasze nazwisko,rodzaj sprawy i .. dane naszej córki\agdzie ochrona danych i tajemnica ?/Wiem ,że nie wszedzie tak jest na szczęście.
Na rozprawe czekaliśmy 2 tygodnie.
Na uprawomocnienie wyroku 21 dni,potem sąd przesłał dokumenty do USC w miejscu urodzenia dziecka a potem USC akt urodzenia córeczki do nas.
Zdjęcia są mile widziane.
Trzymam kciuki 14.01. za Hasika i MIsie!
Awatar użytkownika
Aska
Posty: 1853
Rejestracja: 24 mar 2002 01:00

Post autor: Aska »

Martynko, ja też Ci gratuluję szczęśliwego finału!!!
Nasz sąd był bardzo tajemniczy. Do tego stopnia, że myśleliśmy, że nie wywiesili naszej sprawy i zaczęliśmy szukać na innych salach. Okazało się, że wszystko było w porządku. Po prostu z danych naszej sprawy widniał tylko jej numer bez żadnych informacji czego ani kogo dotyczyła. Za to zaraz po nas było zrzeczenie i o tym już było napisane. Mnie bardzo ten fakt poruszył, tzn. że takie dwie skrajnie różne a jednak bliskie sobie sprawy były rozpatrywane jedna po drugiej.
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Aska, co to znaczy zrzeczenie????
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

misiaczki, to chyba jutro!!!
na bocianie pelna gotowosc :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok:
malgosik- mama
NIKI ( 11. 2002) i
TUSI (11. 2007)
Awatar użytkownika
Aska
Posty: 1853
Rejestracja: 24 mar 2002 01:00

Post autor: Aska »

natabocian pisze:Aska, co to znaczy zrzeczenie????
chodziło o zrzeczenie się praw rodzicielskich przez matkę (ale oczywiście nie tę, która urodziła Adasia)
Awatar użytkownika
majka3
Posty: 345
Rejestracja: 19 sty 2002 01:00

Post autor: majka3 »

Hasik, dochodzi 10.00, tak jak obiecałam zaczynam mocno trzymać kciuki!!! :bigok: :bigok: :bigok:

Misiaczku, trzymam kciuki! :bigok: :bigok: :bigok:

dziewczyny, czekam na wiadomości jak poszło!
groszek
Członek Stowarzyszenia
Posty: 568
Rejestracja: 05 mar 2002 01:00

Post autor: groszek »

Misiaczku, Hasik, o ile w ogóle uda mi się dzisiaj zebrać myśli, to myślami będę z wami, w każdym razie kciuki trzymam bardzo mocno :bigok:
Awatar użytkownika
siwaczka
Posty: 3267
Rejestracja: 14 lis 2002 01:00

Post autor: siwaczka »

Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo ... bardzo mocno trzymamy kciukasy.
Awatar użytkownika
Hasik
Posty: 677
Rejestracja: 23 mar 2002 01:00

Post autor: Hasik »

Kochani,

Jesteśmy rodziną w majestacie prawa!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
U u uuuuffffffffffffff f f f f f f !!!!!!!!!!

Poszło nadspodziewanie miło i bardzo konkretnie. Wszystko razem trwało pół godziny. Pytania jak powyżej. Mnie bardziej pani sędzia pytała o zdrowie Mateuszka, męża o to czy znajdzie czas aby mnie zastępować gdy zajdzie taka konieczność (równa babka, co?!), i czy opanował już podstawowe techniki pielęgnacyjne. Zacięłam się przy moich zarobkach netto - radzę sobie powtórzyć. Na sędzi wrażenie zrobiło nasze uczestnictwo w pracach Stowarzyszenia Nasz Bocian oraz dyplom z warsztatów adopcyjnych Bociana w Warszawie. Wpisała to do Akt!
Potem chwila przerwy na decyzję sądu i wezwanie na odczytanie orzeczenia. Na koniec wysłuchaliśmy gratulacji i pokazaliśmy zdjęcia.
Byliśmy bardzo spokojni, jakby pewni takiego zakończenia sprawy.

Teraz 21 dni na uprawomocnienie. Potem sąd przesyła wniosek o wydanie nowego aktu urodzenia do USC w miejscu urodzenia Mateuszka. No i dalej nie wiem co.

Pytanie: czy usc odeśle nam ten akt nie proszony, czy mamy napisać jakiś wniosek. Poradźcie jak to było w sprawach które znacie z własnego bądź cudzego doświadczenia.

Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za wsparcie moralne i psychiczne. Dało się to odczuć.

Hasik, Sławek i Mateuszek - jedna rodzina
Awatar użytkownika
sowa
Posty: 3295
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: sowa »

Hasik, gratulacje dla całej rodzinki :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

:flowers: HASIK gratulacje dla całej rodzinki :flowers:

Misiaczku, a co u Was??? Bear, a może Ty coś napisz!!!
Awatar użytkownika
Bear
Posty: 769
Rejestracja: 07 cze 2002 00:00

Post autor: Bear »

My też jedną łapą jesteśmy po. Tylko jedną bo ostateczne orzeczenie dopiero 24.01.2003. Ale sąd zapewniał, że wszystko jest w porządku.
Szczegóły Bear napisał zaraz po przyjściu w naszym wątku w Naszych Milusińskich.
Bear-a nie pytano czy opanował podstawowe techniki pielęgnacyjne. :D:
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za trzymanie kciuków.
3 Misie.
Awatar użytkownika
siwaczka
Posty: 3267
Rejestracja: 14 lis 2002 01:00

Post autor: siwaczka »

Hasiku, Miśki .... Gratuluję.
Z Aktem Urodzenia, jeśli pamięć mnie nie myli, to było tak ... Po uprawomocnieniu się wyroku, sąd miał 14 dni na wysłanie dokumentów do odpowiedniego USC, a oni natomiast też 14 dni (chyba) na wydanie nowego Aktu Urodzenia. Nie wiem, czy ten dokument jest wysyłany, ponieważ my odbieraliśmy osobiście. Oczywiście wszystko czasowo może się zmienić na Waszą korzyść, jeśli Panie w sądzie będą łaskawe :D .
My, kochany Hasiku załatwilismy to w tydzień, czego i Wam życzę - Szczęśliwa Rodzino. :loving: :loving: :loving:
... a ja tańczyć chcę ...
Awatar użytkownika
Aska
Posty: 1853
Rejestracja: 24 mar 2002 01:00

Post autor: Aska »

Hasiku HURRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cieszę się, że macie to już za sobą! Jeszcze przed Wami jeden emocjonujący moment z zakresu procedury: AKT URODZENIA (nam USC przesłało w postaci listu poleconego).
Bear, oni nie mają litości!!!!!! Jeśli wszystko będzie ok, to czemu jeszcze nie jest? Życzę Wam wytrwałości! (chociaż mnie samej już zaczyna brakować cierpliwości czytając o Waszym sądzie)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”