KLINIKA SALVE MEDICA W ŁODZI

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adaania
Posty: 3574
Rejestracja: 12 mar 2008 01:00

KLINIKA SALVE MEDICA W ŁODZI

Post autor: adaania »

Raport finalny 2015 dot. SALVE-MEDICA Klinika Leczenia Niepłodności

Zapraszam wszystkich którzy leczą się w SALVE MEDICA do dzielenia się swoimi opiniami i doświadczeniami.

ADRES KLINIKI

Salve Medica
ul.Szparagowa 10
91-211 Łódź

TELEFONY DO KLINIKI

042 254 64 00
042 254 64 01
Telefon do p.Małgosi
0 601 319 778

fax: 042 254 64 05

DIAGNOSTYKA WYKONYWANA W SALVE
W Salve można wykonać następujące badania
* badanie nasienia
* test 24-godz. przeżywalności plemników
* MAR test
* badanie chromatyny plemnikowej
* badania hormonalne i immunologiczne
* badania biochemiczne, cytologiczne i patomorfologiczne
* ocena narządu rodnego i kontrola owulacji
* badanie histerosalpingograficzne ( HSG ) z oceną kształtu jamy macicy i drożności jajowodów
* histeroskopia (HSC)
* laparoskopia
* hydrolaparoskopia


Nadzieja czyni cuda
Nie porzucaj jej
Bo nadzieja umiera
Kiedy człowiek poddaje się


:flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:
Ostatnio zmieniony 12 lis 2008 21:16 przez adaania, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczęśliwa mama małych Miśków:)))
Awatar użytkownika
be1
Posty: 380
Rejestracja: 07 lut 2007 01:00

Post autor: be1 »

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
jestem umówiona na wizyte do dr. na 18listopada na 12.40 mika909 , pisia , adaaniabardzo Was prosze czy możecie mi napisac bardzo dokładnie jakie leki , zastrzyki potrzebne są do in vitro Jak mozecie i pamietacie to rowniez jaklie dwki oraz ile płaciłyście za te zastrzyki dla porównania
____________________________________
II ICSI Udało się ;
100%rośnie KUBULEK !!!!2547g MIŁOŚCI
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=BeMis&year=2009&month=11&day=6&babycount=1"
Awatar użytkownika
adaania
Posty: 3574
Rejestracja: 12 mar 2008 01:00

Post autor: adaania »

be1 DIpherelina koszt jednego opakowania to 230zł w opakowaniu jest 7 zastrzyków. Bierzesz ten lek do dnia punkcji.
Gonal 900jednostek-koszt 1260zł
Menopur 1 ampułka-koszt 90zł
Merional 1 ampułka-koszt50zł
Fraxyparyna- kilka złotych, od 1dc do ok.14tygodnia ciąży, ale to też indywidualna sprawa
Ovitrel- 1 ampułka 100 zł
Utrogestan- 1opakowanie 50zł-bierzesz po transferze
Encorton, Acard, Folik, Magnezin po transferze, to już jakieś groszowe sprawy. Moich dawek Ci nie podam bo ja nie miałam normalnej stymulacji i nie chcę Cię w błąd wprowadzać. Leki kupowałam w Salve, więc nie wiem czy można je nawet kupić w zwykłej aptece, na pewno w zwykłej aptece nie dostaniesz utrogestanu, to jest progesteron.
To chyba tyle z leków które doktor przepisuje do ICSI :D
Szczęśliwa mama małych Miśków:)))
Awatar użytkownika
hana27a
Posty: 56
Rejestracja: 11 maja 2008 00:00

Post autor: hana27a »

Be1 Gonal, dipherelina, ovitrel, jak pisze Adaania,
Ale za Menopur płaciłam 85 zł, a za Merional 58.
A i pani pielęgniarka powiedziała mi, że jeśli kupuje w Salve, to jesli zostaną mi jakieś niewykorzystane ampułki to mogę je oddać i oddadzą kaskę.
Be1 to zalezy jakie dawki rozpisze Ci doktor i jaki będziesz miała protokoł długi czy krótki.
Gratuluję zaciażonym, ja aktualnie biorę dipherelinę, leki czekają w lodóweczce na @ i od 3 dc startujemy :lol: do ICSI.
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

be1 jesli chodzi o fraxiparyne to jak dobrze poszukasz masz szanse otrzymac w aptece bezpłatnie - niektóre maja takie promocje!
Acard 60 tabl. to ok 4 zł, Folik 30 tabl - 5 zł, czsem bardziej sie opłaca w op. 90 sztuk, a najbardziej opłacalny jest Kwas Foliowy firmy Puritan's Pride- 250 tabl. za ok 12-15 zł. Magnezin 500mg po 60 tabl - ok.12 zł, Encorton to chyba ryczałt, więc 3,2 zł. O Diphereline dopytaj jeszcze w aptece bo nie pamiętam.
W Salve za merional ja też płaciłam 58 zł/amp., Ovitrel - 100 zł, Utrogestan- 50 zł/op.
Awatar użytkownika
pisia
Posty: 1435
Rejestracja: 12 gru 2007 01:00

Post autor: pisia »

be1, narazie nie wykupuj leków i zastrzyków bo nie wiadomo jakie Ci dr zleci. Powiem Ci że fraxiparina i inne leki najtaniej wychodzą w aptece w Salve a zastrzyki do stymulacji też kupisz bezpośrednio w naszej klinice
starania od lipca 2006
niepłodność idiopatyczna
4 IUI, I ICSI, crio na nie
16.10.2009- stał się cud naturalny, zobaczyłam II kreseczki
3 listopad- bijące serduszko
24.06.2010- syn Kamil :)
Awatar użytkownika
meggigk
Posty: 797
Rejestracja: 25 paź 2008 00:00

Post autor: meggigk »

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku] mi się udało po pierwszym iui w salve, po stymulowaniu merionalem.
Wcześniej chodziłam do innego lekarza i miałam trzykrotnie iui bez efektu.
Dziękuję Bogu, że trafiłam do dr i tej kliniki.[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
http://www.suwaczki.com/tickers/17u9j44jjjo76uoz.png
14.07.2009r. narodził się Nasz Cud :)
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

witajcie :) Wczoraj bylam na podgladanku ( 10 dc ) no i po merionalu z clo uroslo........az duzo za duzo, bo mam 16 pecherzykow ( po 8 na kazdym z jajnikow ). Lekarz zdziwiony, ja przerazona. No i przedstawil opcje mozliwe :
1-nic nie robic i czekac do kolejnego cyklu i robic zaplanowane hsg
2-robic na wlasna odpowiedzialnosc, bo ryzyko ciazy mnogiej, powyzej trojaczkow jest bardzo wysokie
3-dla desperatow i szalencow iui
4-in vitro

Normalnie jak mlotkiem po glowie, pogadalismy troche i dr kazal zadecydowac do dzis i jesli in vitro to mam sie zglosic. Kilkanascie godz i podjecie tak waznej decyzji.....[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Niunia81 mialam taka sytuacje jak ty wychodowałam az 20 dr takie same warianty mi zaproponował, wybrałam wariant drugi robic na własna odpowiedzialnosc, teraz mysle ze jednak zle zrobiłam, byłam dzisiaj na usg ale u siebie w miescie nie u naszego dr i jestem załamana,przestymulowalam sie:( mam pecherze wielkosci jabłek i grozi mi skret jajnika czy cos takiego:( nie wiem co mam zrobic bo pani Małgosia nie odbiera telefonu
Awatar użytkownika
hana27a
Posty: 56
Rejestracja: 11 maja 2008 00:00

Post autor: hana27a »

Pysiaczek81, ale jak powiesz, ze masz problem, to Cię przepiszą , mi pani Małgosia powiedziała, ze jesli czasami będzie duzo pacjentek i panie w rejestracji nie będa chciały mnie zapisać, to trzeba mówić, że jestem w czasie stymulacji i muszę sie dostać i wtedy napewno zapiszą. Do wtorku jest jeszcze tak duzo dni, ze ja bym osobiście nie ryzykowała.
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Dzieki kochane za wszystko :kiss: bedzie to in vitro :mrgreen: Wszystkie 16 pecherzykow wzrastaja sobie, maja po 15-17mm wiec juz sa sporawe. Dzis otrzymalam 2 ampulki Cetrotide oraz 2 ampulki Menopuru. Dodatkowo badania elektrolitow,bialka i morfologii. Jutro kolejne zastrzyki i w niedziele, oraz orvitrelle z soboty na niedziele w nocy. W poniedzialek o 12:30 punkcja . [treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
she_27
Posty: 3351
Rejestracja: 26 sty 2007 01:00

Post autor: she_27 »

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]Doktor cos mówil o powtórzeniu cytologii, ostatnie wyniki mam sprzed 1,5 roku ale chyba mi tego nie zlecił. Mam wykonać: ACA, AMHATA, ATA, estradiol, FSH, inhibina B, LH, prolaktyna, testosteron i progesteron (nie bardzo orientuję sie w tych wszystkich nazwach). A czy w związku z HSG dostanie się jakieś zwolnienie?
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

she_27 poczytaj dokładnie te kartki od doktora, na których rozpisał ci badania, na pewno określił w którym dniu cylku wukonac je. Ja robiłam hormony w 2 dniu cyklu. A jak masz wątpliwosci to zadzwon do p. Małgosi - ona Ci to wyjasni. To naprawdę jest dobra osoba :)
Nie wiem czy dostaniesz zwolnienie od doktora, ja sobie załatwiłam wolne z urlopu. Ale w dniu badania ja sie dobrze czułam, gorsze były kolejne 2 dni.
Podczas stymulacji wyhodowałam 4 pecherzyki duże i 2 małe.
Awatar użytkownika
rzeszowianka
Posty: 268
Rejestracja: 23 lip 2007 00:00

Post autor: rzeszowianka »

Hej dziewczyny
Dostałam od dr wczoraj rozpiskę z lekami do IVF i na jednej stronie mam napisane że diphelerine mam brać 1 ampułkę codziennie, a na drugiej stronie że co drugi dzień. Który zapis jest poprawny? :)
Mnie się wydaje, że dr mówił o tym, żeby brać codziennie, ale w takim razie nie wystarczy mi tych ampułek do kolejnej wizyty u dr :(
Jak to było u Was?
Pozdrawiam wszystkie
Awatar użytkownika
vivi2003
Posty: 620
Rejestracja: 07 paź 2008 00:00

Post autor: vivi2003 »

rzeszowianka ja mam tą samą rozpiskę i 1 dziennie poprawne jest to co dr pisał długopisem to na drugiej stronie to jest taka ogólna instrukcja i taki maja wzór wydrukowany a ile masz tych ampułek i od kiedy zaczynasz brać?bo będziesz musiała na pewno przyjechać w 3 dniu cyklu na bagania hormonalne więc wtedy możesz kupić, bo wtedy nie musisz iść na wizytę do dr tylko po wynikach dzwonisz do p. Małgosi mówisz jakie masz wyniki hormonów i ona ci mówi od kiedy i ile brać gonalu a resztę leków kupiłaś?
salve II ICSI- *
crio, 10dpt-beta 589,9; 12dpt 1555
Luty 2010- jest z nami synuś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”