histeroskopia w trakcie antykoncepcji

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
beatapank1
Posty: 172
Rejestracja: 25 wrz 2003 00:00

histeroskopia w trakcie antykoncepcji

Post autor: beatapank1 »

Panie Doktorze, bardzo Was proszę o radę. Zaczęłam leczyć w tym cyklu bakterie. Wzięłam 8 globulek antybiotyku ( zostało 6) i zaczął mi się okres (1dc). W tym nowym cyklu chciałam podejść do histeroskopii, a następnie ivf koniecznie przed wakacjami. Uzgodniłam z lekarzem, że od 1dc wezmę już antykoncepcję i na niej zrobię te histeroskopię. I teraz problem, cykl miałam 24dniowy, nie zdążyłam skończyć leczenia i nie wiem czy mogę zacząć brać tę antykoncepcję i liczyć że zrobię histero, czy muszę tracić ten cykl, a histero zrobić dopiero w następnym?
Musiałabym robić badanie bezpośrednio po zakończeniu leczenia antybiotykiem i to w 10dc, czyli przy moich krótkich cyklach gdzieś w połowie cyklu?
Czy jeśli będę brać antykoncepcję to mogę wykonać histeroskopię później np12-13dc i bezpośrednio po antybiotyku?
Czy bezpośrednio po histeroskopii ( w tym samych cyklu z antykonc) ok 22dc będę mogła rozpocząć długi protokół do ivf?
Beatapank
Co myślicie
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Myślę że tak Trzeba zacząć antykoncepcję i po miesiączce zrobić sttopień czystości jeżeli jest dobrry to hisrteroskopia i IVF jeżeli zły wszystko opóźnić o miesiąc
Jacek Szamatowicz
Awatar użytkownika
beatapank1
Posty: 172
Rejestracja: 25 wrz 2003 00:00

Post autor: beatapank1 »

Panie Doktorze, czy posiew zrobić po miesiączce i już nie kontynuować leczenia?
Czy skończyć leczenie i ewentualnie czy przy antykonc można w późniejszych dniach zrobić histero
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”