posiew nasienia

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MK81
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2008 00:00

posiew nasienia

Post autor: MK81 »

Witam!
W spermocytogramie w pozycji bakterie jest minus, czyli jak rozumiem nie odnaleziono bakteri. Czy w takim przypadku warto jeszcze robić posiew nasienia? Dodam że mąż ma problemy z ruchliwością i szukamy przyczyny.
Pozdrawiam

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15803
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Moim zdaniem nie ma to sensu Posiewy nasienia ogólnie są bardzo trudne do interpretacji wynika to chociażby z faktu że nasienie przechodzi przez cewkę moczową która zawsze jest siedliskiem bakterii Z poważaniem JD

Awatar użytkownika
MK81
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2008 00:00

Post autor: MK81 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”