Pytanie w OAO:Dlaczego chcemy mieć dziecko?

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
sy-la
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut 2003 01:00

Pytanie w OAO:Dlaczego chcemy mieć dziecko?

Post autor: sy-la »

Od pewnego czasu przeglądam forum Adopcje bardzo dużo się z mężem dowiedziałam o pierwszej wizycie, testach.
Wieczorami rozmawiamy i odpowiadamy na przyszłe pytania.
Ale jak odpowiedzieć na pytanie DLACZEGO CHCEMY ADOPTOWAĆ DZIECKO? Odpowiedź, którą mam w glowie wydaje mi się, że przekreślę naszą szanse.
Jakie Wasze były odpowiedzi napiszcie?
Awatar użytkownika
ksieciu
Posty: 1897
Rejestracja: 21 sty 2003 01:00

Post autor: ksieciu »

Sy-la mnie sie wydaje ze na to pytanie powinniscie sami odpowiedziec.
To jest bardzo indywidualne i plynace z kazdego serca.
Musiscie sobie odpowiedziec czy chcecie dziecka z egoistycznych pobudek zaspokojenia potrzeby rodzicielstwa czy chcecie temu dziecku dac dom i podzielic sie z nim swoja miloscia.
Adas - 29.04.2003r.

Patrysia - 26.01.2006r.
Dorunia
Posty: 9255
Rejestracja: 04 kwie 2002 00:00

Post autor: Dorunia »

Sy-la może coś TU Cię zaciekawi :D
Daniel, Adaś i Lena - pełnia szczęścia!
Awatar użytkownika
Agna
Posty: 3013
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: Agna »

nie ma odpowiedzi, która przekreśliłaby Twoje szanse!!!!

no chyba żebyście odpowiedzieli "bo nie ma kto w domu podawać herbaty i sprzątać, a taka sierotka byłaby za darmo - za wikt i opierunek" :twisted: :roll: :wink:

dzieci (dla mnie) to najfajniejsza przygoda w życiu! coś jak safari, chodzenie po górach... ciężka praca, przynosząca bardzo dużo satysfakcji, wzruszeń, nieznanych doznań, powodująca ujawnienie się w człowieku pokładów czułości, cierpliwości, ale też wybuchowości, nieopanowania, dzikiej wściekłości...

ja chcę mieć dzieci, dużo dzieci :) bo każde uczy mnie wielu nowych rzeczy, daje mi bardzo dużo radości, a przy tym pozwala zobaczyć, że smutek i troska o drugiego człowieka nie zabija, ale hartuje, wzmacnia; że trudności jednoczą i dodają sił, a język polski jest bardzo wąski i może być przetwarzany na miliony sposobów :hihi:

nikogo nie można tak "bezkarnie" kochać i nikt nie kocha tak bezkrytycznie...

nawet padając na nos znajdzie się siłę, żeby przykryć przedszkolaka kołderką, pojechać o świcie na Dworzec po wracającego z wycieczki licealistę, zostać z wnukami, bo córka idzie z zięciem do kina :)

z dziećmi życie nabiera sensu - w Boże Narodzenie musi być choinka i Mikołaj, w Wielkanoc malowanie pisanek, w niedzielę wspólny obiad...
Mama Jasia :), Małgosi :), Szymka :) i Martusi :)
www.agna01.neostrada.pl
[url=http://www.zielona.poczekalnia.prv.pl][img]http://193.243.146.13/astley/bar.gif[/img][/url]
zuzola
Posty: 3235
Rejestracja: 06 gru 2003 01:00

Post autor: zuzola »

Księciu, ja nie mogę powiedzieć o sobie, że nie działałam " z egoistycznych pobudek"! Fajnie, jeśli Ty możesz. Myślę jednak, że większość kandydatów na rodziców adopcyjnych po prostu chce mieć dziecko, również dla jego dobra, ale i dla swojego. I nie widzę w tym nic złego. Pozdrawiam.

Mama Zuzi (IX. 2002) i Filipka (IX. 2008)


Dorunia
Posty: 9255
Rejestracja: 04 kwie 2002 00:00

Post autor: Dorunia »

zuzola pisze:Księciu, ja nie mogę powiedzieć o sobie, że nie działałam " z egoistycznych pobudek"! Fajnie, jeśli Ty możesz. Myślę jednak, że większość kandydatów na rodziców adopcyjnych po prostu chce mieć dziecko, również dla jego dobra, ale i dla swojego. I nie widzę w tym nic złego. Pozdrawiam.

Dokładnie tak też ja myślę.......poniekąd jest w tym egoizm, a nie tylko i wyłącznie heriozm.
Daniel, Adaś i Lena - pełnia szczęścia!
Awatar użytkownika
ksieciu
Posty: 1897
Rejestracja: 21 sty 2003 01:00

Post autor: ksieciu »

Dorunia pisze:
zuzola napisał:
Księciu, ja nie mogę powiedzieć o sobie, że nie działałam " z egoistycznych pobudek"! Fajnie, jeśli Ty możesz. Myślę jednak, że większość kandydatów na rodziców adopcyjnych po prostu chce mieć dziecko, również dla jego dobra, ale i dla swojego. I nie widzę w tym nic złego. Pozdrawiam.



Dokładnie tak też ja myślę.......poniekąd jest w tym egoizm, a nie tylko i wyłącznie heriozm.

Ja nie jestem za 'heroizmem' ale myslac o adopcji nie myslalam o sobie. Moim marzeniem bylo podzielic sie z moim dzieckiem miloscia ktora w sobie kumulowalam przez te kilka lat leczenia i oczekiwania na cud.
Nie myslelismy nigdy kategoriami - 'bo chcemy miec dziecko' tylko 'ze chcemy kogos kochac i byc kochanym, miec dla kogo zyc, cieszyc sie i stworzyc pelna rodzine' ale przede wszystkim dlatego, ze dzieci to nasza przyszlosc i radosc i duma....
To byly dla nas pobudki do adopcji.
Adas - 29.04.2003r.

Patrysia - 26.01.2006r.
Awatar użytkownika
sy-la
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut 2003 01:00

Post autor: sy-la »

Dzięki za szybkie odpowiedzi dziewczyny.
My nie podchodzimy do tego, że chcemy mieć dziecko(bo znajomi mają).
Pierwsza myśl jaka nam przyszła to właśnie, że chcemy mieć kogoś z kim możemy podzielić się naszą miłością, troskliwą opieką.
Wiele myśli jest w mojej głowie których do końca nie potrafię ubrać w logiczne słowa bliska jest mi wypowiedź AGNY, która bardzo fajnie opisała swoje uczucia dla czego chce mieć dzieci.
Wiem teraz, że powinnam wyrzucić wszystko co mam w sercu a nie myśleć naprzód czy ta odpowiedź będzie składna.
Awatar użytkownika
Masi
Posty: 468
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: Masi »

sy-la moim zdaniem szczerośc to podstawa w kontakach z OAO ja podeszłam do tego z załozenie, że tam są profesjonaliści i Oni "wiedzą" czy nadaje sie na matke adopcyjna czu jeszcze musze poczekac. Nie kalkuluje czy odpowiedź na jkiekolwiek pytanie, bedzie dobra czy zła. Ważne zeby była to moja odpowiedż, moje uczucia i moj sposób patrzenia na swiat... "Moje Panie" jeszcze mnie nie skresliły więc chyba ta droga nie jest zla... :)
Słowem nie bój się, że powiesz cos źle nie ma złych i dobrych odpowiedzi w tej kwestii. To bardzo sobista sprawa... i To Ty musisz sama zastanowic sie dlaczego... No i nie ukrywajmy poszlismy do AOA bo chcelismy miec dziecko... Dla nas także nie jestesmy do końca altruistami. oprócz potrzeb dziecka adopcja zaspakaja takze pewne nasze potrzeby ( jak chocby potrzebe macierzyństwa)... To wcale według mnie nie jest złe ważna jest umiejętnośc wyważenia potrzeb dziecka i wlasnych z korzyscią dla obu stron.
Powodzenia
Pozdrawiam.
[b]Masi[/b][color=grey]ak[/color] mama [url=http://www.snugglepie.com/ezb/123951.png][color=indigo][b]Zuziaczka Kwiatuszka ukochanego[/color] [/b][/url]
Dorunia
Posty: 9255
Rejestracja: 04 kwie 2002 00:00

Post autor: Dorunia »

O dzięki Masi, właśnie o to mi chodziło nie o heroizm, ale altruizm :oops:
Trochę mądrości i się człowiek gubi :roll:
Daniel, Adaś i Lena - pełnia szczęścia!
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

Ja powiedziałam w ośrodku, że chcę mieć więcej dzieci a nie mogę bo leczenie nie dało rezultatu. Pragnienie bycia "wielokrotną" matką jest tak silne, że uważam, iż adopcja będzie dobrem i dla mnie/nas i dla dziecka. I tyle. Więc jakby motywacja była od strony ja/my a nie dla dobradziecka.
Co prawda moje poglądy ewoluowały i w tej chwili wiem, że dziecko potrzebuje mnie bardziej niż ja jego, ale na początku wcale tak nie było.
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”