dłuższe stosowanie tabletek antykoncepcyjnych przed IVF

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
Katjusza
Posty: 336
Rejestracja: 04 lut 2007 01:00

dłuższe stosowanie tabletek antykoncepcyjnych przed IVF

Post autor: Katjusza »

Szanowny Panie Doktorze!
Szykuję się do kolejnego IVF. W przyszłym cyklu mam brać tabletki antykoncepcyjne (Regulon), a jeszcze w następnym mam być stymulowana.

Z przyczyn techniczno - urlopowych (bardzo dla mnie ważnych) chciałabym przesunąc o kilka dni termin początku stymulacji.
W związku z tym chciałam wydłużyć o kilka dni stosowanie tabletek antykoncepcyjnych (z 21 do 25 dni).
Chciałam spytać, czy w nie wpłynie to jakoś negatywnie na stymulację i cały przebieg IVF.
Kiedyś wcześniej robiłam tak za zgodą ginekologa, ale było to, gdy tabletki brałam tylko w celu antykocepcyjnym, i nie szykowałam się wówczas do IVF.

Nadmienię, że mam 36lat, trochę podwyższone fsh - stymulowana będę według krótkiego protokołu z cetrotide.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Z poważaniem
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Te kilka dni nie będzii miało wiekszego znaczenia
Jacek Szamatowicz
Awatar użytkownika
Katjusza
Posty: 336
Rejestracja: 04 lut 2007 01:00

Post autor: Katjusza »

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Awatar użytkownika
astra13
Posty: 63
Rejestracja: 05 lip 2002 00:00

Post autor: astra13 »

Szanowny Panie Doktorze,
a jak będzie w sytuacji odwrotnej?. Przygotowuję się do ICSI. Od dwóch cykli ( z przyczyn organizacyjnych) biorę gravistat. Czy skrócenie cyklu o jedną tabletkę, którą zgubiłam :oops: będzie miało znaczenie??
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Opuszcenie tabletki nie ma znaczenia
Jacek Szamatowicz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”