Trudna IUI /wąska szyjka - "rozpychanie" szyjki?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
Anna79
Posty: 191
Rejestracja: 27 lut 2008 01:00

Trudna IUI /wąska szyjka - "rozpychanie" szyjki?

Post autor: Anna79 »

Witam Panie Doktorze,

jestem po pierwszej IUI.
Od 2dc brałam po jednej tabletece Clomifenu, pecherzyk w 14dc miał 18mm, miałam tez zastrzyk z pregnylu w 15dc

Tuz przed pregnylem Estradiol wyniósł 244
IUI była trudna tzn lekarz nie mógł się przebić przez szyjkę macicy, potrzebne było "rozpychanie" kulociągiem.
Zaraz po IUI na usg nie widać juz było pęcherzyka

Wczoraj tj. 21dc progesteron wyniósł 6,34.

W przyszłym cyklu (jesli IUI sie nie powiedzie) w czasie miesiączki mam mieć "rozpychanie" szyjki macicy w celu już lepszej współpracy mojej szyjki z doktorem w czasie następnego IUI. Czy ta metoda przyniesie efekt? TZN czy szyjka bedzie już taka jak trzba?

Dodam jeszcze, że od następnego cyklu clomifen mam brac po półtorej tabletki od 2dc.


Pozdrawiam.
30.03 - III IUI
16.12.2009 - jest synek Wojtuś :)
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Niestey czasami szyjka stanowi problem i wymaga np wlasnie hegarwoania u częsci pacjentek pozwla to otworzyć kanał i dać szansę na bezproblemowe wejscie do jamy macicy ale faktem, jest zę znacznie ważniejsze jest to przy transferze aby był on bezurazowy Przy IUI ma to mniejsze znaczenie Z poważaniem JD
Awatar użytkownika
Anna79
Posty: 191
Rejestracja: 27 lut 2008 01:00

Post autor: Anna79 »

Bardzo dziekuję za odpowiedź Panie Doktorze.

Niestety wspomniana wyzej iui nie dała ciąży. Stąd dalsze moje pytania:

W 4dc miałam "rozpychanie" szyjki macicy. Niestety nie udało się tego zrobić żadnym narzedziem, nawet cewnikiem do przeprowadzania iui.

Jezeli w czasie miesiączki szyjka jest bardzej otwarta niż w czasie owulacji to skąd te problemy z szyjką teraz?

Czy przeprowadzanie iui w znieczuleniu ogólnym, w celu "wepchnięcia" cewnika do szyjki jest poprawną procedurą? /tak sugeruje mi moj ginekolog/.

Czy zbyt ciasna szyjka może byc problemem w naturalnym zajściu w ciążę?

Czy isnieje jeszcze jakiś inny spsób na "przeforsowanie" szyjki?

Pozdrawiam.
30.03 - III IUI
16.12.2009 - jest synek Wojtuś :)
Awatar użytkownika
Anna79
Posty: 191
Rejestracja: 27 lut 2008 01:00

Post autor: Anna79 »

Witam Panie Doktorze,
ponawiam pytanie ponieważ odpowieź jest dla mnie bardzo ważna.

Pozdrawiam.
30.03 - III IUI
16.12.2009 - jest synek Wojtuś :)
Awatar użytkownika
Anna79
Posty: 191
Rejestracja: 27 lut 2008 01:00

Post autor: Anna79 »

Bardzo prosimy o odpowiedz. Dziekuje serdecznie.
30.03 - III IUI
16.12.2009 - jest synek Wojtuś :)
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Anna79 pisze:Bardzo prosimy o odpowiedz. Dziekuje serdecznie.
Tutaj można rozwazyc histersokopię przy okazji można zajrzec do jamy macicy ocenić kanał szyjki ( po uprzednim rozhegarowaniu w znieczuleniu ) Z poważaniem JD
Awatar użytkownika
Anna79
Posty: 191
Rejestracja: 27 lut 2008 01:00

Post autor: Anna79 »

Szanowny Panie Doktorze,
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
30.03 - III IUI
16.12.2009 - jest synek Wojtuś :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”