metypred w ciąży

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ASIULA30
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2008 01:00

metypred w ciąży

Post autor: ASIULA30 »

Jestem w 9tyg. ciąży. Od początku jej trwania z powodu choroby układowej zażywam metypred w dawce 6mg/dobę.
Czy ten lek jest bezpieczny dla rozwijającego się płodu?
A może bezpieczniej bedzie go zamienić na jakiś inny steryd>(encorton?)

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15805
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

z ciążą to jest tak że trudno powiedziec że jakiś lek jest w 100% bezpieczny ponieważ nie ma badań ( nikt nie zgodzi się na badanie ciężarenj kobiety) stosowanie leków uzależnione jest od tzw mniejszego zała jeżeli choroba wymaga stosowania leku bo może dojśc do zaostrzenia i pogorszenia zdrowia matki to wybiera się stosowanie leków Jeżeli istnieje możliwośc odstawienia bez dużego ryzyka konsekwencji to należy to zrobić Wiele zależy też npo od dawki Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”