Czy brać sterydy po transferze zarodków?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jowita1723
Posty: 53
Rejestracja: 11 sty 2006 01:00

Czy brać sterydy po transferze zarodków?

Post autor: Jowita1723 »

Proszę o radę. Właśnie miałam trzeci transfer, biorę Duphaston 3x1, Estrofem 2mg 3x1 i Luteinę 3x1.
Ponadto lekarz przepisał mi Medrol 1/2tabl x1 i Acord 1x1. Jednak przeczytałam na ulotce, że nie powinno się ich stosować w czasie ciąży i że mogą wystąpić wady wrodzony dlatego też wstrzymałam się z ich stosowaniem bo mam obawy. Lekarz przepisał mi je w celu zapobiegnięcia odrzucenia zarodków. Proszę mi powiedzieć czy mam je brać mimo tych zagrożeń?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

No cóz jest to lek który tez w swojej praktyce stosuje i sam mam wątpliwości literatura nie wskazuje na wady chciaz dokumentów które by bardzo przemawiały za stsowaniem nie ma Z poważaniem JD
Awatar użytkownika
Jowita1723
Posty: 53
Rejestracja: 11 sty 2006 01:00

Post autor: Jowita1723 »

Widzę, że nie ma pozytywnych opinii o tych lekarstwach. Proszę mi powiedzieć czy faktycznie przyczyniaja się do utrzymania ciąży, czy warto podjąć ryzyko?

Dodane po: 15 godzinach 11 minutach:

Proszę mi jeszcze powiedzieć czy to prawda, że każdy następny transfer ma mniejsze szanse powodzenia? A jeśli tak to dlaczego?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Nie jest prawdą że kolejny transfer to większa szansa koljeny transfer to taka sama szansa lub niższa ( co wynika z wieku z ew ukrytych przyczyn braku ciązy ) Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”