Zły wynik estradiolu i b.niskie FSH - 0,5

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
EM-ka
Posty: 10596
Rejestracja: 12 lis 2007 01:00

Zły wynik estradiolu i b.niskie FSH - 0,5

Post autor: EM-ka »

Moje FSH w maju 2006 r było - 6,8; w grudniu 2007 - 9,7. Do tej pory nie miałam problemu z torbielami i owulacją. Niestety przez torbiel przyjmowałam 2 miesiące Gravistat250. Torbiel w grudniu poddana punkcji. W 1 dniu cyklu zrobiłam badanie FSH i było 0,5 8O (wszystkie badania fsh robione w tym samym labo) Od 2 dnia cyklu rozpoczęłam stymulację (krótki protokół): Gonalf - 75, Menopur - 2 amp., 1/2 clostilbegyt. w 4 dniu cyklu zrobiłam badanie estradiolu, wynik poniżej 37. W 6 dniu stymulacjin okazało się, iż niestety nic nie urosło prócz torbieli (nawet endometrium miało tylko 3 mm), a wynik estradiolu był ponownie poniżej 37. W 10 dc ponownie (dla siebie) zbadałam estradiol i był 173, wiem, że to mało jak na stymulację ...
Co oznacza tak niskie FSH w 1 dc? Czy można po nim wywnioskować iż będę źle odpowiadać na stymulację?
Dlaczego estradiol mimo stymulacji miał tak niską wartość?
.......
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Niskie FSh nie stanoi problemu przy opisanej przez Pania sytaucji raczej trudno podejrzewac niewydolnośc podwzgórza i przysadki wynik może np być efektem przyjmowani Gravistatu Z poważaniem JD
Awatar użytkownika
EM-ka
Posty: 10596
Rejestracja: 12 lis 2007 01:00

Post autor: EM-ka »

Panie Doktorze,
Jakie powinno być postępowanie jeśli chodzi o tak niskie FSH przy następnej stymulacji?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Ewa
.......
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Nie ma ono wpływu na przebieg stymulacji o ile nie jest to niewydolnośc podwzgórza najprosciej jeszcze raz ocenić FSH Z poważaniem JD
Awatar użytkownika
EM-ka
Posty: 10596
Rejestracja: 12 lis 2007 01:00

Post autor: EM-ka »

Tak zrobię. Bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedź.
.......
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”