CHLAMYDIA a zrosty

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
asiunia33
Posty: 363
Rejestracja: 23 lis 2005 01:00

CHLAMYDIA a zrosty

Post autor: asiunia33 »

Panie dr
mam pytanie miałam robione badanie na chlamydię z krwi i wyszło że organizm był chory wynik dodatni ale potem przez kolejne 2 lata robiłam kontrolne badania i byłam i jestem zdrowa. Mam robione inseminacje (3 jak dotąc) i nic nie wychodzi czy jest możliwe że chlamydia spowodowała zrosty obu jajowodów? i czy gdy się ją miało to powstają przeciwciała które zwalczają ew. zakarzenie? Nie miałam jeszcze laparoskopii więc lekarz nalega żeby ją zrobić.
asiunia
I icsi - bytom, nieudane
II icsi - novum (+2 crio) nieudane
III icsi - novum (+1 crio) nieudane
histeroskopia - ok
5 (aid) nieudane
hsg - oba jajowody zarośniete
IV icsi - novum (15dpt beta 32 a potem już tylko w dół)
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Moim zdaniem warto ocenić drożnośc jajowodów i stan narzadu rodnego bez wzglęu na ew przebyta badź nie infekcję Z poważaniem JD
Awatar użytkownika
asiunia33
Posty: 363
Rejestracja: 23 lis 2005 01:00

Post autor: asiunia33 »

Panie dr
proszę napisać jak wygląda sprawa z przeciwciałamy chlamydii jeżeli było się chorym można złapac ją jeszcze raz, czy moze organizm zapamiętuje intruza i zwalcza go.?
asiunia
I icsi - bytom, nieudane
II icsi - novum (+2 crio) nieudane
III icsi - novum (+1 crio) nieudane
histeroskopia - ok
5 (aid) nieudane
hsg - oba jajowody zarośniete
IV icsi - novum (15dpt beta 32 a potem już tylko w dół)
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

niestety infekcje chlamydią mogą nawracać Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”