czy ktoś korzystał z Krajowego Rejestru Dzieci do Adopcji

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
joannamarek
Posty: 68
Rejestracja: 04 wrz 2006 00:00

czy ktoś korzystał z Krajowego Rejestru Dzieci do Adopcji

Post autor: joannamarek »

CZy ktoś z was korzystał z Krajowego Rejestru dzieci do adopcji???Czy można tam np dowiedzieć się o tym w jakim wieku gdzie są dzieci wolne prawnie do adopcji??? Pytam z ciekawości bo wiem że coś takiego istnieje.
brush
Posty: 657
Rejestracja: 17 lut 2003 01:00

Post autor: brush »

joannamarek, nic mi nie wiadomo o istnieniu takiego rejestru!!!
Nas tylko zapytano, czy chcemy by nasze dokumenty rozesłano do ośrodków w calej Polsce. Działa to tak, że jak jakiś ośrodek nie znajdzie rodziców wśród "swoich" kandydatów, to wtedy może sięgnąc po jakiegoś z zewnątrz. Niestety nie ma bazy, z której ośrodek w mieście X wie, że w mieście Y czeka jakieś dziecko. Ośrodek z Y musi dopiero się z Ośrodkiem z X skontaktować i poprosić go o pomoc. Wspólna baza nie istnieje. Nie w tym kraju... :(
Rzadko czytam forum, jeszcze rzadziej się na nim udzielam...; piszcie PW.
Awatar użytkownika
joannamarek
Posty: 68
Rejestracja: 04 wrz 2006 00:00

istnieje

Post autor: joannamarek »

istnieje baza krajowa dzieci do adopcji znalazłam takie dane w necie 2 ośrodki w W-wie mają takie dane dlatego się chciałam dowiedziec czy ktoś korzystał z takich danych a może się mylę hmmm chciałam wiedzieć z ciekawości
brush
Posty: 657
Rejestracja: 17 lut 2003 01:00

Post autor: brush »

możesz powiedzieć, gdzie znalazłaś "takie dane"?
Rzadko czytam forum, jeszcze rzadziej się na nim udzielam...; piszcie PW.
Awatar użytkownika
Ann77
Posty: 316
Rejestracja: 09 lut 2004 01:00

Post autor: Ann77 »

Ja również wiem o istnieniu takiego rejestru, wiem, że z mojego ośrodka szukano tam dla nas dziecka. Niestety na tym kończy się cała moja wiedza na temat tego rejestru.
[url=http://www.zielona.poczekalnia.prv.pl][img]http://193.243.146.13/astley/bar.gif[/img][/url]
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

brush pisze:Niestety nie ma bazy, z której ośrodek w mieście X wie, że w mieście Y czeka jakieś dziecko. Ośrodek z Y musi dopiero się z Ośrodkiem z X skontaktować i poprosić go o pomoc. Wspólna baza nie istnieje. Nie w tym kraju... :(
Jest taka baza, ale tylko tych dzieci, które z różnych powodów nie znalazały rodziców w miejscowym Ośrodku. Najpierw takie dane trafiają do Banku Wojewódzkiego i Bank Wojewódzki rozsyła informacje o dzieciach do adopcji do WSZYSTKICH Ośrodków z danego województwa, a jeśli przez 3 miesiące, nie znajdą sie chętni rodzice, to informacje przesyłane są do Centralnego Banku Dzieci, stąd informacje rozsłyne do Ośrodków w Kraju (stąd Łódź, może wiedzieć, jakie dzieci czekają na Śląsku czy w Poznaniu), a jeśli nadal nie ma rodziców to dzieci są kwalifikowane do adopcji zagranicznej, albo dalej czekają... :(

Trzeba pamiętać, że dzieci zdrowe i małe, gdy mają uregulowaną sytuację prawną praktycznie nie czekają na adopcje. To cętni rodzice czekają. Dlatego informacji o takich dzieci w Krajowym rejestrze nie ma.

Po drugie, to są dane dla Ośrodków, a nie dla kandydatów, więc informacje o dziecku można mieć tylko od pracownika Ośrodka.
brush
Posty: 657
Rejestracja: 17 lut 2003 01:00

Post autor: brush »

Madźka, dzięki za wytłumaczenie; nasz Ośrodek tłumaczył nam to trochę inaczej, może po prostu nie chcą, by ludzie wiedzieli, o co chodzi.
Rzadko czytam forum, jeszcze rzadziej się na nim udzielam...; piszcie PW.
anooleczka
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2010 01:04

Re: czy ktoś korzystał z Krajowego Rejestru Dzieci do Adopc

Post autor: anooleczka »

Hej,
znalazłam w internecie taką stronę:
http://oao.fundacjadar.pl/
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kinga i franciszek
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2010 15:40

Re: czy ktoś korzystał z Krajowego Rejestru Dzieci do Adopc

Post autor: kinga i franciszek »

witajcie ja jestem w tej bazie danych zapisalismy sie w lipcu a 09 lstopada zadzwonil telefon jutro jade zobaczyc nasze malenstwo
ciach/moderator
PIERWSZA WIZYTA W OAO-19,08,2008
KFALIFIKACJE-20,02,2009
ZADZWONIŁ TELEFON-09-11-2010

ZABIERAMY NASZEGO SKARBA DO DOMU-26-11-2010
ROZPRAWA W SADZIE-21-01-2011
Awatar użytkownika
iwonka.malinka
Posty: 301
Rejestracja: 21 paź 2010 12:02

Re: czy ktoś korzystał z Krajowego Rejestru Dzieci do Adopc

Post autor: iwonka.malinka »

a kto wpisuje do takiego rejestru , gdzie się zgłaszać ?
Iwonka.malinka


Zuza z nami od 9-02-2012
Awatar użytkownika
kinga i franciszek
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2010 15:40

Re: czy ktoś korzystał z Krajowego Rejestru Dzieci do Adopc

Post autor: kinga i franciszek »

osrodrk adopcyjny
PIERWSZA WIZYTA W OAO-19,08,2008
KFALIFIKACJE-20,02,2009
ZADZWONIŁ TELEFON-09-11-2010

ZABIERAMY NASZEGO SKARBA DO DOMU-26-11-2010
ROZPRAWA W SADZIE-21-01-2011
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”