NOVUM część IV

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany

Ranking lekarzy-kogo sobie polecamy

Janusz Czerkwiński
11
4%
Lidia Obuchowska
22
9%
Iwona Sowińska
9
4%
Hanna Starosławska
36
14%
Jacek Szulc
26
10%
Ewa Taszycka
36
14%
Piotr Zamora
36
14%
Piotr Zamora
36
14%
Anna Zygler
20
8%
Anna Zygler
20
8%
 
Liczba głosów: 252

Awatar użytkownika
marita25a
Posty: 2532
Rejestracja: 12 sty 2007 01:00

NOVUM część IV

Post autor: marita25a »

Istnieją jeszcze na tym świecie anioły.
Są nimi ci, którzy w ciemne życie innych
wnoszą promień słońca, iskierkę radości z raju.
Żyją i pracują dla tych, którym szczęście nie sprzyja.
Nie liczą godzin, nie pytają się o zapłatę.
Ich miłość jest ponad to.
Gdyby nie istnieli, wielu pozostałoby niezauważonych,
nie miałoby żadnego wsparcia,
nie doświadczyło żadnej pomocy ani nie spotkało przyjaźni.


Świadomość, że gdzieś istnieje ktoś, kto Ciebie rozumie, mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli przemienia tę ziemię w kwitnący ogród
Witam wszystkich na kolejnym Novumowym wątku i życzę powodzenia w staraniach
Obrazek
Jest to poprzednia ankieta, która obejmuje czas od 28.02.07do 08.12.07
WYKAZ BADAŃ PRZED IN VITRO:

1. Określenie grupy krwi (oryginał do IVF, kserokopia wyniku do historii choroby)
2. Badanie hormonów:
1-3 dc. FSH, LH, Testosteron
11-12 dc.E2, PRL, PRL po MCP
20-22 dc. Progesteron, PRL
TSH, T3, T4-dzień cyklu obojętny
3. Cytologia
4. Stopień czystości pochwy
5. Posiew z kanału szyjki -do IVF ważne 1 miesiąc, do inseminacji 2 miesiące
6. Badanie w kierunku chlamydii (wymaz z szyjki macicy)
7. Badanie nasienia (musi być wykonane w Novum) + posiew nasienia + chlamydia
8. Badanie cytogenetyczne ?oboje
9. Badanie CFTR i mikrodelecje chromosomu Y (AZF) -u mężczyzn-Nie każdy musi to wykonywać

10. HIV
11. HBs
12. WR
13. HCV
14. anty HBs
15. anty HBc -oboje (10-15 badania ważne są pół roku)

16. Test Friberga
17. USG ginekologiczne (specjalistyczne)-nie zawsze wymagają
18. Przeciwciała w kierunku różyczki (IgG, IgM)
19. Przeciwciała w kierunku toxoplazmozy (IgG, IgM)
20. CMV IgG, IgM
21. Przeciwciała antykardiolipidowe nie każda dostaje zlecenie
22. Szczepienie Energix B

KONSULTACJA INTERNISTYCZNA po wykonaniu następujących badań:
23. Morfologia
24. APTT
25. PT
26. Poziom białka w surowicy
27. Mocz -badanie ogólne
28. Transaminazy ASPAT + ALAT
29. Glukoza
30. USG sutków
31. EKG
+ Zgoda internisty na zabieg IVF (nie musi być lekarz z Novum)


Opis jak dojechać do nOvum z dworca warszawa centralna:
wysiadasz na centralnym, przechodzisz do metra (najlepiej jest wsiąść na początku metra) i jedziesz w stronę ursynowa, wysiadasz na stacji wilanowska i idziesz na pętlę autobsową (wysiadając z metra kierujesz się w prawą stronę na schody, później znowu w prawo, ruchomymi schodami jedziesz na powierzchnię i idziesz z tłumem prosto przed siebie aż dojdziesz do pętli) - wsiadasz do 709,727 lub 319 i wysiadasz na przystanku grabów. W autobusie usiądź z tyłu, na przystanku jak wysiądziesz kieruj się w prawą stronę (tą z której przyjechałaś) do przejścia dla pieszych, przejdziesz puławską i staniesz prawie, że twarzą w twarz z nOvum.

http://www.supermieszkanie.republika.pl/
http://www.polhotels.com/warsz/AtosPort ... index2.htm
Gonal instrukcja
Klinika Novumi Lekarze w Novum
Wywiad z dr Kozioł i dr Lewandowskim TUTAJ
http://www.tanie-noclegi.info.pl/mazowi ... ment-3.php
Apartament
Hotel Ursynów
Hotel Lando
Chata Wuja Toma
Instytut Fizyki PAN
Hotel Sokrates
Hotel Korona
Gościniec
Baron
Ostatnio zmieniony 02 mar 2008 19:55 przez marita25a, łącznie zmieniany 25 razy.
3 transfery na nie
Awatar użytkownika
gonia2007
Posty: 377
Rejestracja: 17 maja 2007 00:00

Post autor: gonia2007 »

marita25aWidzę, że udało Ci się rozpocząć nowy wątek, dzięki .
dziewczyny, cieszę się ,że jestem druga na wątku, szybciutko wpisujcie się na pierwszą stronkę.
Od dawna czytam wątki Novumove, od czasu do czasu piszę, ale w styczniu podchodzę do icsi, więc teraz będę pojawiała się częściej.
od lipca 2007- Novum - 2x icsi nieudane
IX 2008 poprawa plemniczków
1 IUI - 17 dpo - bhcg 665, 4
Będzie synek - Marcel
TP - 25 VII
samanta78
Posty: 16598
Rejestracja: 08 wrz 2003 00:00

Post autor: samanta78 »

Marita śliczy początek :cmok:
Gonia jakie wrażenia po wizycie?? powodzenia :bigok: :bigok: Widzę że tak jak ja podczytujesz wątek - a jak trzeba śledzić losy pacjentek :wink:
Majka :bigok: za testowanie

powodzenia życzę wszystkim na nowym wątku :bigok:
po 6 latach walki doczekaliśmy się i mamy nasz mały WIELKI CUD - Synek ur. 11/2008
Awatar użytkownika
marita25a
Posty: 2532
Rejestracja: 12 sty 2007 01:00

Post autor: marita25a »

samanta78czekam tylko na skopiowanie rankingu lekarzy i podam link na Novum część III
3 transfery na nie
Awatar użytkownika
gonia2007
Posty: 377
Rejestracja: 17 maja 2007 00:00

Post autor: gonia2007 »

samanta78 Byłam u dra Z na początku tygodnia, dostałam dokładną rozpiskę, muszę uaktualnić badania, niektórych dotąd nie robiłam. Trochę się przeraziłam, że tyle tego jest, no ale jak trzeba, to trzeba.
Ostatnio robiłam czystość pochwy, niestety wyszły bakterie, jestem po leczeniu , trzeba zrobić ponownie, może wybiłam je - oby.
od lipca 2007- Novum - 2x icsi nieudane
IX 2008 poprawa plemniczków
1 IUI - 17 dpo - bhcg 665, 4
Będzie synek - Marcel
TP - 25 VII
Awatar użytkownika
BiankaK
Posty: 629
Rejestracja: 21 sie 2007 00:00

Post autor: BiankaK »

Marita - piekne otwarcie watku, oby przyniosl Ci szczęście. Moderatorem jest też sylwia30 więc ona w razie czego pomoże.

Gonia2007, czy możesz podzielić się swoimi uwagami na temat Salve, bo teraz jesteś w Novum, czy jest duża różnica na korzyść Novum? Salve koordynuje dawczynie z biorczyniami w ramach specjalnego programu dawstwa i kilka osób planuje próbować w Salve po nieudanym oczekiwaniu na dawczynie w Novum, dla nas to ostatnia deska ratunku, takie jest życie, oby żadna z Was nie musiała stawać przed taką ostatecznością ale dla nas to też jest ogromna nadzieja na macierzyństo i sens dalszej walki o to, żeby być rodzicami. Ten temat zresztą był tutaj już poruszany i wiem, że to rozumiecie.
Awatar użytkownika
gonia2007
Posty: 377
Rejestracja: 17 maja 2007 00:00

Post autor: gonia2007 »

BiankaK
Moja opinia o Salve będzie subiektywna. Pytasz, czy jest duża różnica między klinikami i co sądzę o łódzkiej klinice. Wydaje mi się,że różnice są znaczące - przede wszystkim standard kliniki ( choć to nie jest najważniejsze), w Salve niepłodnością zajmuje się jeden lekarz ( dr Sobkiewicz), a co za tym idzie ma mnóstwo pracy - stymulacje, monitoringi, punkcje, transfery, hsg, laparo, histero, koordynacja programu dawatwa i budowa szpitala. Efekt jest taki, że doktor jest przepracowany, często zmęczony. Wizyty czasami twają ok 5 - 10 min. Muszę przyznać, że jest uważany za dobrego speca, ja osobiście zawiodłam się na nim, kilka dziewczyn z Bociana też(pisała o tym też Beaty78). Doktor nie dopilnował u mnie wszystkich badań i dla mnie skończyło się jak widać w podpisie.
Z drugiej strony wiele dziewczyn zaciążyło w Salve, myśłę że efektywność mają nie najgorszą. Ja czuję niedosyt, nie mogłabym im zaufać drugi raz, ale to tylko moja opinia.

Dodane po: 8 minutach:

To co jest na korzyść Salve - ceny badań, zabiegów. Leki można kupić tam na miejscu, w recepcji w dobrej cenie. Pomocną osobą jest też
p. Małgosia, która współpracuje z doktorem, przygotowuje nasienie, nadzoruje zapłodnienia, i to od niej można prawie wszystkiego się dowiedzieć , np. przez tel. kom. , który jest podany na stronach Salve
od lipca 2007- Novum - 2x icsi nieudane
IX 2008 poprawa plemniczków
1 IUI - 17 dpo - bhcg 665, 4
Będzie synek - Marcel
TP - 25 VII
Awatar użytkownika
artiz
Posty: 28
Rejestracja: 19 paź 2007 00:00

Post autor: artiz »

A ja nic Ciekawego na razie nie napiszę, tylko się wpiszę na pierwszą stronę wątku, bo to przynosi szczęście :roll:
Betty78
Posty: 14865
Rejestracja: 13 lut 2005 01:00

Post autor: Betty78 »

BiankaK ja też sie dopiszę i podzielam zdanie Goni.
Salve a Novum to dzień do nocy jeśli chodzi o standard usług, wizyty nie trwają po 5 minut tylko po 15, 20. Wszytsko na spokojnie ale fakt, ze tam jest dużo lekarzy a dr S. jest sam.
Ja w Łodzi miałam 2 programy ICSI i tez dr S. nie dawał nam szans, jedynie z komórką dawczyni albo adopcja zarodka.
Nie zgodziłam sie z jego opinią bo nasze wyniki badań nie wskazywały na to, ze jest to konieczność i przeniosłam sie do Novum. Efekt jest taki, że mój maluszek ma juz 22 tygodnie i mamy jeszcze 5 mrozaczków co w Salve było dla dr S. niemożliwe.
Nie wiem jak jest u Ciebie, ze szukasz komórki dawczyni bo ja przy każdej stymulacji miałam po około 12,13 jajeczek więc takie rozwiązanie było dla mnie nie do przyjęcia. Ale jeśli u Ciebie jest problem z wyhodowaniem komorek jajowych to chyba faktycznie w Salve szybciej doczekasz sie dawczyni aczkolwiek czy dr S. na pewno ma rację, ze z twoimi komoreczkami nie ma szans?
W moim przypadku bardzo sie pomylił i teraz nie byłabym w stanie zaufać mu po raz kolejny choćby był to jedyny lekarz na świecie :roll:
samanta78
Posty: 16598
Rejestracja: 08 wrz 2003 00:00

Post autor: samanta78 »

BiankaK pisze: Salve koordynuje dawczynie z biorczyniami w ramach specjalnego programu dawstwa i kilka osób planuje próbować w Salve po nieudanym oczekiwaniu na dawczynie w Novum, dla nas to ostatnia deska ratunku
Bianka tylko porównaj liczbę transferów w Salve a w nOvum :roll: Ile jest programów z kd w jednej i drugiej klinice
Poza tym nie wiem czy jak przyjdzie nowa pacjentka czy od razu dr S. będzie jej szukał dawczyni :roll: Dziewczyny które tam miały program były stałymi pacjentkami :-k
Ja kiedyś też zastanawiam się nad Salve, dokładnie 2 lata temu ale jak od znajomej usłyszałam że dr zasugerował jej że nie jest "odpowiednią pacjentką" dla niego to zrezygnowałam z wizyty. Ale to oczywiście moje przemyślenia, każda z nas zrobi jak uważa :roll:
po 6 latach walki doczekaliśmy się i mamy nasz mały WIELKI CUD - Synek ur. 11/2008
Awatar użytkownika
marita25a
Posty: 2532
Rejestracja: 12 sty 2007 01:00

Post autor: marita25a »

artizzałożyłam ten wątek ale nie potrafię skopiować ankiety może Ty wiesz jak to zrobić a może porwałam się z motyką na słońce i powinnam zostawic to bardziej kompetentnym?
3 transfery na nie
samanta78
Posty: 16598
Rejestracja: 08 wrz 2003 00:00

Post autor: samanta78 »

Marita ale ankiety chyba nie da się skopiować :-k Możesz chyba tylko link podać albo do tego wątku wstawić nową ankietę
po 6 latach walki doczekaliśmy się i mamy nasz mały WIELKI CUD - Synek ur. 11/2008
Awatar użytkownika
sroka
Posty: 345
Rejestracja: 13 lut 2007 01:00

Post autor: sroka »

maritka gratulacje.Piękna stronka. Życzę żeby nam wszystkim przyniosła to upragnione szczęście!!!!!!!
A co do ankiety to tamta nie miała wszystkich lekarzy,więc moze to dobry pomysł,żeby zrobić nową :caluje
MAJKA10 mam hotel Instytut Fizyki na Lotników.Nie wiem co to za miejsce,ale tylko tam był wolny pokój. Uważaj na siebie i obyś na teście zobaczyła piękne 2 krechy :bigok:
Awatar użytkownika
maxi1979
Posty: 168
Rejestracja: 18 lis 2006 01:00

Post autor: maxi1979 »

Maritka piękna stronka gratulacje,
Ja też dopisuje się do pierwszej stronki która przyniesie nam wszystkim szczęście!!!!
HSG listopad 2006
1ICSI styczeń 2007 - hiperstymulacja
1,2,3 transfer mrozaczków INVICTA - nieudane
2 ICSI NOVUM - ciąża biochemiczna
4 transfer mrozaczków NOVUM- zdarzył się cud! Biją dwa serduszka
Awatar użytkownika
marita25a
Posty: 2532
Rejestracja: 12 sty 2007 01:00

Post autor: marita25a »

samanta78prosiłam moderatorki o pomoc ale narazie nie ma odzewu jeśli się nie odezwą to może spróbuję sama ale nie wiem czy dam radę, jeśli macie jeszcze jakieś propozycje co wpisa na pierwszą stronę zgłaszajcie
3 transfery na nie
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”