odstawienie Provery - kiedy powinno wystąpić krwawienie?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
envy
Posty: 507
Rejestracja: 02 paź 2005 00:00

odstawienie Provery - kiedy powinno wystąpić krwawienie?

Post autor: envy »

Panie Doktorze, kiedy powinno wystąpić krwawienie po dostawieniu Povery?
Brałam od 5 do 25 dc ponieważ mam na obu jajnikach torbiele ok 20 mm (jedna torbiel ponad rok, druga kilka miesięcy). Lekarz zlecił Proverę na jeden cykl a jak nie zadziała to laparoskopia (jest podejrzenie że torbiele są endometrialne).
Dzisiaj 31 dc czyli 6 dni po dostawieniu i nic (test ciążowy negatywny). Czy Pana zdaniem powinnam czekać na krwawienie czy udać się do lekarza?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

do 14 dni po odsatwieniu Z poważaniem JD
Awatar użytkownika
MA_GOSIA
Posty: 2060
Rejestracja: 23 lut 2004 01:00

Post autor: MA_GOSIA »

Mam podobne pytanie - czy fakt wystąpienia miesiączki w czasie brania provery jest czymś normalnym, czy raczej nie powinno to mieć miejsca?
(miałam zleconą na 10 dni Proverę, na przywrócenie normalnego cyklu miesięcznego, ale miesiączka pojawiła się przed upływem tych dziesięciu dni)
Małgosia i Mikołaj ur.30.08.2004
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Jan Domitrz pisze:do 14 dni po odstawieniu Z poważaniem JD
Dodane po: 1 minucie:

czasami krwawienie występuje w trakcie przyjmowania leku ale nie jest norma Z poważaniem JD
Awatar użytkownika
mi4124
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2007 00:00

Post autor: mi4124 »

chcialam sie dowiedziec czy provera ma tylko dzialanie wywolujace i regulujace miesiaczke czy tez w jakis sposob wplywa na leczenie torbieli?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

hamowanie wydzielania gonadotropin może wpłyaac na znikanie torbieli ( dotyczy to torbieli prostych) chciaż najczesciej dokonuje się to samoistnie Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”