KSIĄŻECZKA ZDROWIA DZIECKA

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
Marcyk
Posty: 236
Rejestracja: 11 mar 2003 01:00

KSIĄŻECZKA ZDROWIA DZIECKA

Post autor: Marcyk »

Mam pytanko :?:
Chciałabym wiedzieć jak wygląda sprawa książeczki zdrowia jeżeli chciałabym mieć nową dla mojego dziecka (a nie ta którą dostałam w DD ze starymi danymi, które ewentualnie mogę zamazać :? )
Myślę, że znajdę tu kogoś kto już to załatwiał i podpowie mi jak to zrobić :roll: .
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Marcyk, w Łodzi, jak dziecko jest Z DD, to po wydaniu postanowienia o przysposobieniu, placówka sporządza nową Książeczkę Zdrowia i Kartę szczepień - przepisuje dane ze starej, tylko zmienia dane personalne.
Awatar użytkownika
sowa
Posty: 3295
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: sowa »

Marcyk, my dostaliśmy z DD przepisaną książeczkę zdrowia i kartę szczepień z pustym miejscem na wpisanie nowych danych Weroniki. U nas to było nie po wydaniu postanowienia o przysposobieniu tylko w dniu kiedy odbieraliśmy córke z DD.
Zastanawiam się czy w Waszym przypadku ktoś (nie wiem lekarz, przychodnia?) też nie mógłby Wam dać nowej książeczki zdrowia. A może DD jednak mógłby wydać Wam taka książeczkę?
Awatar użytkownika
Marcyk
Posty: 236
Rejestracja: 11 mar 2003 01:00

Post autor: Marcyk »

Dziewczynki moje kochane :cmok: :cmok: Madziu i Sówko ale szybkie odpowiedzi :D

DZIĘKI :!: :!: :!:

ale w DD dostałm książeczkę zdrowia jak zabierałam Zuzię do domku i
poradzono mi "zamazać" i zrobić z tego nową ;)

Tak więc mam książeczkę ale nie taką :?
Awatar użytkownika
Ania71
Posty: 1194
Rejestracja: 02 lip 2002 00:00

Post autor: Ania71 »

Ja od naszej pediatry dostałam czystą książeczkę (lekarka dostała książeczkę od swojej koleżanki z oddziału noworodkowego), którą sama uzupełniłam.
Słyszałam gdzieś, że można kupić książeczki w sklepach i hurtowniach z drukami akcedynsowymi, chociaż ja nie spotkałam.
duha
Posty: 490
Rejestracja: 06 sie 2002 00:00

Post autor: duha »

Ja dostałam książeczkę zdrowia z Domu Dziecka - z przepisanymi informacjami dotyczacymi szczepień, badań. Nie wpisano tylko imienia i nazwiska oraz adresu dziecka i danch rodziców , które miałam wpisać sama. Tak samo było z kartą szczepień.
Awatar użytkownika
dorcia33
Posty: 1058
Rejestracja: 09 cze 2003 00:00

Post autor: dorcia33 »

W książeczce zdrowia Michała wpisano ołówkiem jego stare imię i nazwisko, więc to będę mogła poprawić po rozprawie. Ale na wewnętrznej okładce jest Owsiakowa naklejka potwierdzająca wykonanie badania słuchu z wpisanymi długopisem danymi synka! Mam ją zdrapać?! Bo jak zamażę, to będzie to bardzo podejrzane :? Czy postarać sie o nową?
Kartę szczepień nasz lekarz rodzinny obiecał przepisać po otrzymaniu nowego świadectwa.
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Dorciu, obawiam się, że drugiej naklejki Owsiakowej nie dostaniesz :( bo są drukami ścisłego zaczegośtam. chyba trzeba zdrapać. Jeśli wynik jest OK, to już nie będzie potrzebna -schowaj głęboko. :D
Awatar użytkownika
dorcia33
Posty: 1058
Rejestracja: 09 cze 2003 00:00

Post autor: dorcia33 »

Madźka pisze:są drukami ścisłego zaczegośtam.
... zarachowania :wink:
Dzięki Madźka, podrapiemy, może jakaś nagroda tam się chowa :wink: :D
Wynik słuchu jest ok.
Awatar użytkownika
mmysia
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2003 00:00

Post autor: mmysia »

M ariolka własnie wczoraj jak bylam u lekarza zapytałam o ksiązeczke ze bym chciala nową Panie pielegniarki powiedzialy zebym szła na porodówke i tam poprosila o wydanie nowej bo one w przychodni nie mają tak wiec musze sie wybrac do szpitala i odebrac nową :lol: :lol: :lol:
pozdrawiam Sylwia
mama Beaty ur.04.89r
Jaśka ur.07.03r
Awatar użytkownika
Ilona
Posty: 492
Rejestracja: 23 paź 2002 00:00

Post autor: Ilona »

Mmmysia,
chciałam Cię zapytać, czy udalo Ci się pozyskać tę książeczkę zdrowia od położnych. mam ten sam problem i też chcę zmienić książczkę. Pacuję m.in. w przychodni, koleżanki pielęgniarki nie mają tych ksiażeczek, więc muszę poczynić jakieś inne stosowne kroki. Czekam niecierpliwie na odpowiedź.
Całusy walentynkowe dla Wszystkich Czytających ten wątek
Ilona
chica4
Posty: 2258
Rejestracja: 16 lis 2002 01:00

Post autor: chica4 »

My dostalismy nowa ksiazeczke zdrowia Oli w szpitalu przy jej wypisie. Przepisali nam informacje ze starej ksiazeczki do nowej ze zmiana danych na nowe.

Chica i Chic- szczęśliwi rodzice Oleńki:-) (ur. 16.10.03r, z nami od 24.10.03r.):-) http://foto.onet.pl/0,18279706,710070,user.html

Awatar użytkownika
gonia36
Posty: 340
Rejestracja: 05 mar 2003 01:00

Post autor: gonia36 »

My dostaliśmy nową książeczkę w naszej przychodni. Pani doktor na pierwszej wizycie zapytała nas czy nie chcielibyśmy mieć nowej ksiażeczki i z tego co wiem przyniosła ją ze szpitala w którym ma dyżury, a nasza pani doktor, po powrocie z urlopu, przepisała wszystkie informacje ze starej książeczki do nowej.
Najszczęśliwsza mama najcudowniejszego Misia i równie cudownej Zosi
Awatar użytkownika
dorcia33
Posty: 1058
Rejestracja: 09 cze 2003 00:00

Post autor: dorcia33 »

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie książeczek zdrowia naszych milusińskich.
Czy macie w nich wypełnione jakiekolwiek dane na temat przebiegu ciąży lub samego porodu? Czy coś o chorobach matki w czasie ciąży albo o przypadłościach rodzinnych, typu nadciśnienie czy cukrzyca? Czy kobiety podają takie informacje? Czy deklaracja o oddaniu dziecka zwalnia położnika od wpisania czegokolwiek?
Ja nie mam nic, nawet godziny narodzin Michała :cry:
Awatar użytkownika
panett
Posty: 168
Rejestracja: 25 gru 2002 01:00

Post autor: panett »

W książeczce mojego synka są wpisane dane dotyczące porodu, kiedy nastąpił, w jakim etapie porodu matka zgłosiła się do porodu, stan zdrowia po porodzie, waga i tego typu dane. odnośnie danych o chorobach matki nic nie było.
Nową książeczkę postarała mi się mama mojej bratowej, która pracowała w szpitalu i sama przepisałam wszystkie dane, a na karcie szczepień stare dane są zaklejone i wypisane nowe, zrobiły to pielęgniarki w ośrodku.
Anetta, mama Tomka i Łukasza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”