Jaki kolejny plan?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
andzial2
Posty: 3735
Rejestracja: 20 lip 2005 00:00

Jaki kolejny plan?

Post autor: andzial2 »

dzien dobry Panie doktorze.
Mam 29 lat,mąż 32. Od 4 lat staramy się o dziecko- bez rezultatu. Po drodze byłam raz w ciąży, a le poroniłam- nie wiadomo dlaczego. Potem była ciąża ektopowa( usunięcie jednego jajowodu). Potem ciąża biochemiczna, w zeszłym roku puste jajo płodowe. Cały czas się leczymy u specjalisty, mamy setki wyników: Hormony, nasienie, hsg, histeroskopia, przeciwciała różne, bad. genetyczne. W tym roku podeszlismy do in vitro- wyhodowałam 15 komórek z czego zapłodniło się 14. I nie udało się. Po 2 miesiącach zrobilismy crio transfer- nie udało się. mamy jeszcze 6 zarodków i będziemy próbować. Ale nie rozumię tego, że skoro wszystko w porządku i cała stymulacja też, to gdzie tkwi problem???? Czy tak mamy bezskutecznie dalej podchodzić do kolejnych ivf???
dziękuję i porzepraszam, że tak się rozpisałam
2007r-IVF- nie udane
styczeń 2008- c. biochemiczna
czerwiec 2009 iui- nie udane
1.03.2010 kwalifikacja na RA
JESTEŚ CÓRECZKO NASZA- 2011r
JEST SYNEK!!!!!-2013r
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

No cóz należe sobie uświadomić rozrzutnośc natury około 70% zarodków lub nawet w niektórych przypadkach więcej ma defekty gentyczne z tego powdu jest tyle niepowodzen ciązy i dlatego tak trudno jest wybrać prawidłowe zarodki do transferu Trochę jest to tak jak loteria Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”