pęknięcie pęcherzyka a inseminacja

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
iwonagda
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2004 00:00

pęknięcie pęcherzyka a inseminacja

Post autor: iwonagda »

Witam Panie Doktorze!
Mam pytanie dotyczące inseminacji a dokładniej: czy lepiej jeśli pęcherzyk pęka przed inseminacją czy po? Oraz czy jest sens przeprowadzania inseminacji jeśli zbyt intensywnie zareagowałam na Pregnyl i w miejscu pęcherzyka pojawiła mi się "kula" krwi? Przepraszam jeśli niezbyt fachowo się wyraziłam ale myślę, że Pan Doktor będzie wiedział o co mi chodziło. Dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam.
Iwona
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: pęknięcie pęcherzyka a inseminacja

Post autor: Jan Domitrz »

iwonagda pisze:Witam Panie Doktorze!
Mam pytanie dotyczące inseminacji a dokładniej: czy lepiej jeśli pęcherzyk pęka przed inseminacją czy po? Oraz czy jest sens przeprowadzania inseminacji jeśli zbyt intensywnie zareagowałam na Pregnyl i w miejscu pęcherzyka pojawiła mi się "kula" krwi? Przepraszam jeśli niezbyt fachowo się wyraziłam ale myślę, że Pan Doktor będzie wiedział o co mi chodziło. Dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam.
Iwona
Standardow IUI wykonuje sie 36 godzin po podanie pregnylu. a kula krwi to nic innego jak ciałko krwotoczne Z powazaniem JD
MIKA4000
Posty: 2358
Rejestracja: 11 paź 2005 00:00

Post autor: MIKA4000 »

Tylko ze jednym dziewczynom pęka pecherzyk wczesnie a drugim pozno. Co jest lepsze ...podac na niepeknietym czy czekac i podac po peknieciu?
PCO,hsg, laparoskopiax2, histeroskopia
I-II IVF-nieudane, III IVF- ciąża biochemiczna
1-7 IUI - klapa
9.I.09 - beta 1668 :-) naturalsik
21.01.09- słyszałam bicie serduszka :-)
08.09.2009 Damianek jest na świecie
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”