OAO RYBNIK!!!

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2006 01:00

OAO RYBNIK!!!

Post autor: szamanka »

Witam wszystkich! Mam małe pytanko :D Czy ktoś miał już może kontakt z OAO w Rybniku? Jest stosunkowo nowy więc jeszcze niewiele o nim słychać :wink: Jaka panuje atmosfera no i przede wszystkim czego oczekują od rodzin zgłaszających chęć adopcji?! Chodzi mi konkretnie o staż małżeński :lol:
Awatar użytkownika
ultom
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2007 00:00

Post autor: ultom »

witam, a to mnie zaskoczyłaś, jestem z żor i też chetnie dowiedziałabym się cos o tym osrodku. a masz w ogóle jakieś namiary na ten ośrodek?
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2006 01:00

Post autor: szamanka »

Cześć! To jest nowy ośrodek, bo powstał dopiero w 2006 roku. Znajduje się na ulicy Floriańskiej blisko słynnego w naszym mieście ośrodka BUSHIDO. Od połowy sierpnia zaczynam tam praktykę metodyczną więc będę wiedziała pewnie coś więcej:) Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że dyrektor tego ośrodka jest bardzo miłym i sympatycznym człowiekiem:) A jak to wygląda w sprawach starania o adocję to nic nie wiem. Ale mam nadzieję, że pozostaniemy w konatakcie więc z czasem podzielę się informacjami i wrażeniami!!!
Awatar użytkownika
Pipinka
Posty: 458
Rejestracja: 22 wrz 2005 00:00

Post autor: Pipinka »

Witam...ja mieszkam niedaleko Żor i tez byłabym zainteresowana jakimiś bliższymi informacjami na temat Rybnika... bo jak na razie to z tych bliższych pozostaje Bielsko Biała...
[url=http://www.fertilityfriend.com/home/asia]Moje wykresy[/url]
Zosia urodzona 24.08.2009r w 32tc waga 1860g, 48cm
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2006 01:00

Post autor: szamanka »

Hej! Pipinko najbliższy ośrodek oprócz Rybnika nie znajduje się w Bielsku tylko w Gorzycach! Istnieje może jakieś 2 - 3 lata. Gorzyce leżą za Wodzisławiem Śl. Pozdrawiam buziaki:)
Awatar użytkownika
Pipinka
Posty: 458
Rejestracja: 22 wrz 2005 00:00

Post autor: Pipinka »

W Gorzycach....pierwsze słyszę...my mamy najbliżej do Rybnika lub do BB...
ciach/moderator

W Rybniku juą na wrześniowe warsztaty jest zapisanych 16 par...
[url=http://www.fertilityfriend.com/home/asia]Moje wykresy[/url]
Zosia urodzona 24.08.2009r w 32tc waga 1860g, 48cm
Awatar użytkownika
bordo
Posty: 1217
Rejestracja: 07 wrz 2006 00:00

Post autor: bordo »

Witam dziewczynki, wlasnie zaczelismy starania o adopcje w/w osrodku. Czy ktoras z Was takze stara sie juz tam? Bylabym wdzieczna o jakies blizsze informacje.

Pozdrawiam :)


Viki i Mati -:)))
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2006 01:00

Post autor: szamanka »

Witaj! Z mężem zaczniemy starać się dopiero za ok. 1 rok. Jesteśmy w trakcie polowania na mieszkanie, no i musi minąć nam jeszcze trochę stażu małżeńskiego:) Pipinko apropo Rybnika: nie wymagają konkretnego stażu małżeńskiego (oczywiście musi minąc 1 rok), a chyba największym plusem jest to,że szkolenie trwa tylko około 3 miesięcy, a nie jak w innych np. 9 miesięcy:))) Pozdrawiam buziaki :D
Awatar użytkownika
Pipinka
Posty: 458
Rejestracja: 22 wrz 2005 00:00

Post autor: Pipinka »

Nam zalezy na tym by było jak najmniej tych spotkań i warsztatów....bo nie bardzo mamy czas żeby tam jeździć...
[url=http://www.fertilityfriend.com/home/asia]Moje wykresy[/url]
Zosia urodzona 24.08.2009r w 32tc waga 1860g, 48cm
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2006 01:00

Post autor: szamanka »

Doskonale Cię rozumiem:) Dlatego myślę, że jednym z dużych plusów Rybnika jest to, że to szkolenie jest dosyć krótkie. Co wcale nie znaczy, że jest mniej wartościowe!!! Są poruszane na nim najważniejsze tematy. Wizyt domowych jest około dwóch. Buziaki w tym słonecznym dniu:)))
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2006 01:00

Post autor: szamanka »

Witam ponownie! Właśnie wróciłam z Rodzinnego Pogotowia Opiekuńczego w Rybniku. Przez 2 tygodnie będę tam pracować:) Pod opieką mam 4 dzieci. Sami chłopcy: 8 latek, 5 latek, 4 latek i 3 latek. Naprawdę sympatyczni i fajni:) To jest przerażające, że ktoś może porzucić TAKIE dzieciątka!!! Jeszcze gorsze jest to, że mają małą szansę na adopcję, bo są już za duzi. Chyba, że rodzina zastępcza....
Awatar użytkownika
Pipinka
Posty: 458
Rejestracja: 22 wrz 2005 00:00

Post autor: Pipinka »

Jak dzwoniłam do Rybnika to powiedzieli że mogą nas przeszkolić ale nie gwarantują że dostaniemy dzieciątko...jeszcze takie małe, my chcemy takie do 6m-cy...
[url=http://www.fertilityfriend.com/home/asia]Moje wykresy[/url]
Zosia urodzona 24.08.2009r w 32tc waga 1860g, 48cm
Awatar użytkownika
pamonia
Posty: 22
Rejestracja: 19 sie 2007 00:00

Witam!

Post autor: pamonia »

Jestem od niedawna na forum, przeczytalam wlasnie Wasze wypowiedzi na temat OAO w Rybniku, pracuje w instytucji scisle wspolpracujacej z OAO, gdybym mogla w czyms pomoc to prosze smialo pytac - w miare mozliwosci odpowiem na pytania :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pipinka
Posty: 458
Rejestracja: 22 wrz 2005 00:00

Post autor: Pipinka »

ile mnie więcej czeka się w Rybniku na dzidziusia?? Czy wszystkie pary dostają dzieci??
[url=http://www.fertilityfriend.com/home/asia]Moje wykresy[/url]
Zosia urodzona 24.08.2009r w 32tc waga 1860g, 48cm
Awatar użytkownika
mirunia
Posty: 9
Rejestracja: 07 sie 2007 00:00

Post autor: mirunia »

Witam,

czy znany jest Wam OAO w Bielsku. Jak wygląda procedura i jaki jest czas do otrzymania kwalifikacji. Czy dla wszystkich par "spełniających wymagania" ten okres jest identyczny?
Dzięki ,
Pozdrawiam m.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”