JAKIE BADANIA ZROBIĆ PO PORONIENIU?

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tymianka
Posty: 118
Rejestracja: 22 gru 2005 01:00

Post autor: Tymianka »

Cześć, dziewczyny!

Poradźcie - kiedy robić badanie hormonów?[treść niezgodna z tematem wątku] może być jeszcze burza hormonalna po poronieniu (16. sierpnia)? Kiedy w takim razie warto wykonać badania z krwi i będą one wiarygodne? Czy w czwartym cyklu po poronieniu będzie ok? Jak myślicie?
olenka27
Posty: 243
Rejestracja: 15 lis 2006 01:00

Post autor: olenka27 »

Witam!
Ja 6 listopada miałam niestety zabieg. Puste jao płodowe, brak echa zarodka. [treść niezgodna z tematem wątku] Poradźcie jakie badania najlepiej zrobić.
Awatar użytkownika
Viva1
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2006 01:00

Jak długo czeka się na wyniki badań?

Post autor: Viva1 »

Witajcie,
jestem tydzień po poronieniu. Od razu zabrałam się za badania.
mam skierowanie na: APTT, FSH i Prolaktyne
Oraz: przeciwciala antykardio... (nie moge rozczytac lekarza....)
IgM, p/ACA
przeciwciala antytarczycowe anty PO i TG
p-ciala ANA1
p/ciala AOA
homocysteine
Czy wiecie jak dlugo czeka sie na wyniki takich badan?
Pozdrawiam
Viva
Awatar użytkownika
czesia74
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie 2005 00:00

poronienie-ciąża-poronienie / jakie zrobić badania

Post autor: czesia74 »

W pierwszą ciążę zaszłam bez problemu. W 10 tygodniu zaczełam plamić, po wizycie u lekarza, okazało się ze organizm już cześciowo pozbył się zarodka. Doszło do łyżeczkowania. Przyczyny nie poznałam. [treść niezgodna z tematem wątku] poza podstawowymi badaniami wirusologicznymi i przeciwicałami ak - innych badań nie robiłam. W drugą ciążę zaszłm po drugiej miesiączce od poronienia. Ciąża przebiegła prawidłowo[treść niezgodna z tematem wątku]
W wrześniu tego roku okazalo się ze jestem znowu w ciąży.
[treść niezgodna z tematem wątku] po odmiedniczkowym zapaleniu nerek (okres mi się przesunał, na wizycie u lekarza trudno mi było podać możliwy dzień zapłodnienia).
Niestety dokładnie w rocznice pierwszego poronienia byłam na wizycie (10 tydzień) - ciąża była obumarła.
[treść niezgodna z tematem wątku]
Po drugim poronieniu, lekarz prowadzacy zalecił zrobić badanie płodu. [treść niezgodna z tematem wątku]
A ja się zastanawiam czy w miedzy czasie nie powinnam zrobić innych badań ( Jakich ? )
Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

Post autor: Pysia1 »

Witaj
Nie wiem czy czytalas wykaz badan na pierwszej stronie, ale zdecydowanie przy dwoch ciazach poronionych, obumarlych zrobilabym przeciwciala antykardiolipinowe.
[treść niezgodna z tematem wątku]
Dosc czesto jest to teraz spotykane, to powoduje zle przeplywy krwi miedzy matka a zarodkiem i stad jego obumieranie.
[treść niezgodna z tematem wątku]
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Awatar użytkownika
czesia74
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie 2005 00:00

Post autor: czesia74 »

Dzieki za odpowiedz.
Mam zrobione wszystkie wirusologiczne badania. Sa oki.
Wczoraj wieczorem odberalismy badania z Poradni Genetycznej tez sa oki.
W lutym najprawdopodobnie bedziemy mieli badany kariotyp.
Na skierowaniu miałam tez przeciwciała antyfosfolipidowe. Wyniki w normie.
Czy przeciwciała antykardiolipidowe to cos innego ? [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
Maria26
Posty: 7448
Rejestracja: 03 wrz 2004 00:00

Post autor: Maria26 »

Witam Was dziewczyny,
[treść niezgodna z tematem wątku] Poroniłam w 8 tygodniu i 6 dniu - serce przestało poprostu bic. Mam ogromna prośbę, czy mogłybyscie rzucic okiem na to co sobie wynotowalam - i ewentualnie zweryfikowac - jesli cos pomyliłam.
- Przeciwciała antyfosfolipidowe - a w nich: antykoagulant tocznia i przeciwciała antykardiolipidowe (IgG, IgM),
- przeciwciala przeciwtarczycowe (nie wiem czy rowniez w tych dwoch klasach?),
- przeciwciala przeciwjądrowe (nie wiem czy rowniez w tych dwoch klasach?),
- rozyczka (IgG, IgM),
- toxoplazmoza (IgG, IgM),
- Cytomegawirus (IgG, IgM),
- Listerioza (nie wiem czy rowniez w tych dwoch klasach?),
- Chlamydia (IgG, IgM),

-Wymaz z szyjki macicy - w kierunku mykoplazmy i ureaplazmy, chlamydii,
-Cytologia,
-Hormony (TSH, a FT3 i FT4 rowniez?).

-Krzepliwosc krwi - i stawiam tutaj na Fibrynogen - jako, ze wyniki szpitalne - wskazuja ze był on przekroczony - norma jest od 200-400, a ja w dniu przyjecia mialam 473, a za dwa dni (juz po podaniu tabletki poronnej - nie wiem, czy to ma zwiazek) - 410.
Nie wiem czy zbadac tez APTT - przy normie 27-41, ja mialam w dniu przyjecia 28 sek, a dwa dni poźniej 34.
Nie wiem rowniez co to jest ATTP - a widze, ze macie badane.
Awatar użytkownika
JULI01
Posty: 2299
Rejestracja: 09 lut 2004 01:00

Post autor: JULI01 »

Mario26-właśnie przeglądam tez swoje wyniki ze szpitala i ten fibrynogen też mnie zastanawia ja mam podane chyba w innych jednostkach bo 6,26g/l niewiem o co tu chodzi :roll:
pco ,10 lat leczenia,icsi blizniaki [*][*] pamietam o Was (16tc) i Kuba mrozaczek ,cc 25.05.08 .VII 2012 cp ( 6 tc )wracamy po 2 eskimoski ostatnie ,transfer 22.06 :)niestety nie udało sie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5837dcd376f5e439.html
Awatar użytkownika
Maria26
Posty: 7448
Rejestracja: 03 wrz 2004 00:00

Post autor: Maria26 »

JULI01 u mnie ten Fibrynogen miał inną jednostkę mg/dl. Najwidoczniej można go jakoś przeliczyć.
U mnie jest grubo ponad normę, a Ty się mieścisz?
A badalaś wlaśnie te przeciwciała antykardiolipinowe? Co za badania zlecił Ci lekarz?

PYSIA nie wiesz przypadkiem, czy jak np. przeciwciała antykardiolipinowe (IgG, IgM) wyjdą OK, to należy mimo wszystko zbadać antykoagulant tocznia?
Czy orientujesz się za co odpowiada Fibrynogen?
Awatar użytkownika
asiunia28
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2007 00:00

Post autor: asiunia28 »

dziewczyny witam!
bardzo proszę was o poradę. trzy dni temu miałam łyżeczkowanie. poronienie chybione. to była pierwsza ciąża.starania o dzdzie trwały pół roku. nie mialam żadnych szczegółowych badań robionych przed nia. powiedzcie mi czy powinnam robić te badania o których mówicie/ choroby odwierzęce, immunologiczne, genetyczne, hormony? [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
mag2303
Posty: 119
Rejestracja: 09 sty 2007 01:00

Post autor: mag2303 »

Asiu - pierwsze poronienie musisz wiedziec ze moze byc czystym przypadkeim - statystycnzie jedna ciaza na 5/6 sie tak konczy. Wypadlo na Ciebie. Mysle ze robic wszystie badania na tym etapie jest za wczesnie.
Awatar użytkownika
Maria26
Posty: 7448
Rejestracja: 03 wrz 2004 00:00

Post autor: Maria26 »

ASIUNIA jestem na tym samym etapie co Ty. Z ta mała róznica, ze moja ciaza jest wynikiem pierwszego udanego in vitro, po 4 latach aturalnych starann. Ja jestem zapobiegawcza - i zbadałam:
-toxoplazmozę (IgG, IgM) - IgG klasa mowi, czy kiedys na nia chorowałas i IgM - czy jestem obecnie chora, albo chorowalas w ciązy.
-cytomegalia ((IgG, IgM) - ta sama zasada,
-przeciwciała p/kardiolipidowe - ja badam je profilaktycznie - bo czesto sa przyczyna wczesnych poronień - rowniez w obu klasach.
Zamierzam zbadac jeszcze:
-przeciwciała p/tarczycowe - anty-TPO i anty-TPG - jako, ze dlugo nie zachodzilam w ciażę (mimo, ze TSH mam dobre - te przeciwciala czesto bywaja uspione)
-przeciwciała p/jadrowe - ale jeszcze nad nimi myslę - bo nie za bardzo sie w nich orientuję.
Genetyki jeszcze nie robię - a hormony - jak dostanę pierwszą @ po poronieniu. I wtedy: w 3 dc - LH, FSH, Prolaktyna, Testosteron i w 7 dni po owulacji: progesteron i ponownie prolaktyna.
Poza tym: posiew z pochwy w kierunku bakterii - chlamydia, ueroplazma i mykoplazma (pisze nazwy z pamieci - moglam przekrecic.)
Awatar użytkownika
asiunia28
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2007 00:00

Post autor: asiunia28 »

maria 26
czy te badania wszystkie robiłas na własna rękę czy skierował cie lekarz prowadzący? [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
Maria26
Posty: 7448
Rejestracja: 03 wrz 2004 00:00

Post autor: Maria26 »

ASIU - je chyba trzeba robic na wlasny koszt [treść niezgodna z tematem wątku]
Awatar użytkownika
asiunia28
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2007 00:00

Post autor: asiunia28 »

maria 26
myślę żeby zrobić hormony nigdy nie badałam ale mam objawy hirsutyzmu i tak sobie myślę , że za mało progesteronu było powodem obumarcia płodu.[treść niezgodna z tematem wątku]
napewno zbadam toxo i cmv [treść niezgodna z tematem wątku] o czy mówi badanie przeciwciał antykardiolipidowych?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”