kiedy zagnieżdza się zarodek

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
scarlett
Posty: 75
Rejestracja: 22 paź 2006 00:00

kiedy zagnieżdza się zarodek

Post autor: scarlett »

Szanowny panie doktorze,
chciałam zapytać w której dobie następuje zagnieżdzenie zarodka po transferze. Transfer miałam w 3 dobie po punkcji, dostałam 2 zarodeczki 6 i 8 komórkowe, dzisiaj jestem w 6 dobie po transferze.
dziekuję za odpowiedź
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Między 6 a 8 dniem
Jacek Szamatowicz
Awatar użytkownika
aga84
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2006 00:00

Post autor: aga84 »

Czy w tych dniach (6-8 po zapłodnieniu) zagnieżdżeniu towarzyszy spadek temperatury? Stosuję NPR i zaobserwowałam, że 6 dnia po skoku temperatury, czyli po prawdopodobnym zapłodnieniu temperatura spadła o 1 kreske, a 7 dnia wróciła do stanu poprzedniego.
temperatura:
przed skokiem do 36,9
po skoku 37,2 6 dni
6 dni od skoku 37,1
7 dnia od skoku 37,2
dalej niestety nie wiem, bo dziś jest 7 dzień od skoku
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Nie temperatura powinna byc cały czas podwyższona
Jacek Szamatowicz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”