nOvum - część III

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany

Ranking lekarzy - kogo sobie polecamy

dr J. Czerkwiński
18
9%
dr M. Goławska
4
2%
dr A. Halama
9
4%
dr A. Sotowska
1
0%
dr I. Sowińska
15
7%
dr H. Starosławska
35
17%
dr E. Taszycka
38
18%
dr J. Wojewódzki
27
13%
dr M. Woźniak
12
6%
dr P. Zamora
49
24%
 
Liczba głosów: 208

Awatar użytkownika
rasmusek
Posty: 10940
Rejestracja: 29 kwie 2006 00:00

nOvum - część III

Post autor: rasmusek »

Witam i zapraszam na nową - trzecią część wątku.

Dziewczyny jesteście w dobrych rękach, zaufajcie lekarzom a na pewno się wszystko uda.

Powodzenia w staraniach.

Pamiętajcie, że ankieta jest subiektywną oceną, każdej z pacjentek - może ale nie musi decydować o wyborze lekarza prowadzącego.
Niestety ankiety nie można zaktualizować a w nOvum zaszły pewne zmiany, pojawiło się kilku lekarzy, których nie było gdy powstawała ta ankieta - mam nadzieję, że założycielka następnego wątku zweryfikuje te dane.

Oczywiście na pierwszym miejscu ankiety są dr K. Kozioł oraz dr P. Lewandowski - ich niestety nie da się wybrać jako lekarzy prowadzących ale przy podjętej decyzji dot. IVF lub ICSI jest duże prawdopodobieństwo, że poprowadzą Waszą stymulację.

oczywiście dr B. Biarda oraz dr Wolski z racji tego, że są jedyni i niepowtarzalni, również nie zostali wymienieni w ankiecie.

a oto linki do poprzednich wątków:

:arrow: część pierwsza

:arrow: część druga

A tutaj zapraszam gdybyście chciały porozmawiać o wszystkim i o niczym, o swoich radościach i smutkach, o próbach - sukcesach i porażkach:
najnowsza nOvumowe Karolinki
oraz nOvumowe ciężarówki ale również i mamusie

a to jest nasza klinika nOvum a oto i ona galeria
a to są nasi lekarze TUTAJ

przydatne info
Przydatne linki do noclegów w pobliżu Novum:

Prywatne kwatery: Nowa Iwiczna ul.Krasickiego 5a
tel.(22) 750-95-28
www.supermieszkanie.republika.pl
Opis: Pokoik mieliśmy z telewizorem łazieneczka jest co prawda na korytarzu ale tuz obok drzwi pokoju.Można korzystac z kuchni przeznaczonej dla kwaterowiczów.
Cena: od osoby 35zł/dobę

Atos_Portos_i_Aramis

Hotel GEORGEA - przez jednych polecany przez innych baardzo krytykowany

Apartament Dobry Sen (65-80 zł za pokój 2-osobowy)

BARON w Nadarzynie

Gościniec

KORONA
polecany szczególnie dla osób jadących ze Śląska, łatwy dojazd do nOvum.

Hetol Ikar na osiedlu akademickim - przez wakacje) doba za pokój 2 osobowy to 93 zł. (50% taniej),

Hotel Sokrates ul.Smyczkowa 8 tel.022-55-33-500 ( 2 os.pokój z łazienką 170zł + śniadanie), Instytut Fizyki na Al.lotników tel.0-22-843-24-24.


jakie witaminy przyjmować planując ciążę dowiesz się TUTAJ


WYKAZ BADAŃ PRZED IN VITRO:

1. Określenie grupy krwi (oryginał do IVF, kserokopia wyniku do historii choroby)
2. Badanie hormonów:
1-3 dc. FSH, LH, Testosteron
11-12 dc.E2, PRL, PRL po MCP
20-22 dc. Progesteron, PRL
TSH, T3, T4
3. Cytologia
4. Stopień czystości pochwy
5. Posiew z kanału szyjki -do IVF ważne 1 miesiąc, do inseminacji 2 miesiące
6. Badanie w kierunku chlamydii (wymaz z szyjki macicy)
7. Badanie nasienia + posiew nasienia + chlamydia
8. Badanie cytogenetyczne ?oboje
9. Badanie CFTR i mikrodelecje chromosomu Y (AZF) -u mężczyzn

10. HIV
11. HBs
12. WR
13. HCV
14. anty HBs
15. anty HBc -oboje (10-15 badania ważne są pół roku)

16. Test Friberga
17. USG ginekologiczne (specjalistyczne)
18. Przeciwciała w kierunku różyczki (IgG, IgM)
19. Przeciwciała w kierunku toxoplazmozy (IgG, IgM)
20. CMV IgG, IgM
21. Przeciwciała antykardiolipidowe
22. Szczepienie Energix B

KONSULTACJA INTERNISTYCZNA po wykonaniu następujących badań:
23. Morfologia
24. APTT
25. PT
26. Poziom białka w surowicy
27. Mocz -badanie ogólne
28. Transaminazy ASPAT + ALAT
29. Glukoza
30. USG sutków
31. EKG
+ Zgoda internisty na zabieg IVF

a oto GONAL instrukcja obsługi

opis jak dojechać do nOvum z dworca warszawa centralna

wysiadasz na centralnym, przechodzisz do metra (najlepiej jest wsiąść na początku metra) i jedziesz w stronę ursynowa, wysiadasz na stacji wilanowska i idziesz na pętlę autobsową (wysiadając z metra kierujesz się w prawą stronę na schody, później znowu w prawo, ruchomymi schodami jedziesz na powierzchnię i idziesz z tłumem prosto przed siebie aż dojdziesz do pętli) - wsiadasz do 709,727 lub 319 i wysiadasz na przystanku grabów. W autobusie usiądź z tyłu, na przystanku jak wysiądziesz kieruj się w prawą stronę (tą z której przyjechałaś) do przejścia dla pieszych, przejdziesz puławską i staniesz prawie, że twarzą w twarz z nOvum.
tutaj macie mapkę ze strony nOvum jak dojechać
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2007 15:13 przez rasmusek, łącznie zmieniany 23 razy.
synek 2007 :love:
córeczka 2009 :love:
Awatar użytkownika
zobenka
Posty: 258
Rejestracja: 08 sie 2006 00:00

Post autor: zobenka »

rasmusek no to zaczynamy:)

magraf gonal jest w takim specjalnym podajniku, na ktorym zaznaczasz dawke, odciagasz ja i wstrzykujesz (ten podajnik jest wielokrotnego uzytku).
No i wlasnie nie wiem czy odciagnelam cala dawke, czyli czy podalam sobie tyle ile trzeba. No,ale teraz musze poczekac do jutra, bo teraz to juz nic nie pamietam...
Awatar użytkownika
magraf
Posty: 3824
Rejestracja: 27 mar 2006 00:00

Post autor: magraf »

No pierwsza stronka może dobrze wróżyć.
Rasmusku :cmok: . Ty to tylko szczęściem możesz nas zarazić
Zobenka Ty za moment nastepna w kolejce.
A ja za Wami będę dreptać. Oby do szczęśliwego końca !!!!
8 listopada 2008 r. nasz cud pojawił się na świecie:)
Zuzkowe ząbki
Wiek Zuzanki
Awatar użytkownika
Madzik30
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2005 01:00

Post autor: Madzik30 »

Cześć Dziewczyny
Jestem na tym wątku nowa, aczkolwiek cały czas Was podczytuje i dzieki waszym rozmowa zapisałam sie na pierwszą wizyte do Novum.
Jadę tam 27 marca do dr Goławskiej, czy któras z Was może u niej sie leczyła lub leczy? Jakim jest lekarzem?
Będe wdzieczna za jakiekolwiek opinie, dobre i złe.
Pozdrawiam
5 IUI - nieudane
I ICSI - 07/07 nieudane
II ICSI - 06/08 c.p.
III ICSI - 05/09 nieudane
IV ICSI - 11 dpt. BHCG 165, 13dpt. BHCG 364
[img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/rollbaby.gif[/img]
Awatar użytkownika
rasmusek
Posty: 10940
Rejestracja: 29 kwie 2006 00:00

Post autor: rasmusek »

Madzik30 większość dziewczyn raczej nie jest z niej zadowolona ale pamiętaj, że są to subiektywne odczucia. Jedź na wizytę a jeśli p. doktor Ci nie będzie odpowiadać po prostu po tej wizycie zmienisz sobie lekarza prowadzącego - z tym nie ma problemów.
magraf goń nas, goń już nie mogę się doczekać. A Ty kiedy będziesz miała wyniki ostatnich badań z krwii. Nie martw się ja naprawdę wierzę, że jesteśmy w dobrych rękach i nie zamieniłabym nOvum na inną klinikę nawet gdyby mi dopłacali za zmianę :)
Lekarze są świetni i naprawdę mają ogromną wiedzę a przede wszystkim wiedza jak tą wiedzę wykorzystać aby nam pomóc.

Wczoraj sobie uświadomiłam, że odkąd podjeliśmy decyzję o IVF to nasza droga wcale nie przypominała walki o dziecko tylko konsekwente dążenie do celu. Dopiero jak rozmawiałam o naszych staraniach z qmpelą uświadomiłam to sobie i to chyba jest najważniejsze w tyjm wszystkim.
synek 2007 :love:
córeczka 2009 :love:
Awatar użytkownika
zobenka
Posty: 258
Rejestracja: 08 sie 2006 00:00

Post autor: zobenka »

w 100% zgadzam sie z rasmuskiem
zupelnie jeszcze nie wiem, ja to wszytsko sie zakonczy, ale jestem calkowicie pewna ze wybralam najlepsza klinike
Awatar użytkownika
Madzik30
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2005 01:00

Post autor: Madzik30 »

Rasmusek
Wiem ze kazdy ma inne odczucia co do danej osoby czy lekarza, ale jesli rzeczywiście wiekszość dziewczyn jest niezadowolona to moze poleciłabys mi kogos innego lub któras z Was dziewczyny? Wizyte mam dopiero na 27 marca wiec jest jeszcze troszke czasu i zawsze moge zmienic lekarza
Pozdrawiam
5 IUI - nieudane
I ICSI - 07/07 nieudane
II ICSI - 06/08 c.p.
III ICSI - 05/09 nieudane
IV ICSI - 11 dpt. BHCG 165, 13dpt. BHCG 364
[img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/rollbaby.gif[/img]
Awatar użytkownika
rasmusek
Posty: 10940
Rejestracja: 29 kwie 2006 00:00

Post autor: rasmusek »

Madzik30 na pierwszą wizytę czeka się bardz długo - generalnie prawie każdy z lekarzy ma swój fanklub. Idź na wizytę i zobacz. Wiesz w nOvum są sami specjaliści także wybór lekarza głównie zależy od tego jak będziesz się czuć w trakcie wizyt u konkretnego lekarza. Ja z racji prób monitoringu cyklu oraz prób podchodzenia do IUI odwiedziłam prawie wszystkich lekarzy w nOvum i naprawdę duża wiedza chociaż nie z każdym potrafiłam się dogadać - ale ja też jestem specyficzna i nie każdy lekarz mi pasuje także podejdź do tego na spokojnie.
synek 2007 :love:
córeczka 2009 :love:
Awatar użytkownika
magraf
Posty: 3824
Rejestracja: 27 mar 2006 00:00

Post autor: magraf »

Rasmusku cały czas próbuje wam dorównać, no ale Wy i tak metę przekroczycie przede mną. Obyście ten wyścig wygrały. Życzę Wam tego z całego serducha.
Ja wyniki bad. genetycznych powinnam miec już za 2 tygodnie. Za trzy tyg. jadę do Novum na usg i porobić posiewy moje i M + cytologia. Cała reszta wyników już leży i czeka. Potem po 2 dniach jade znów po receptę na wyciszacz. Nie wiem tylko czy będą juz wyniki posiewów no ale to ewentualnie telefonicznie sprawdzę - chyba tak można, prawda?
8 listopada 2008 r. nasz cud pojawił się na świecie:)
Zuzkowe ząbki
Wiek Zuzanki
Awatar użytkownika
Madzik30
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2005 01:00

Post autor: Madzik30 »

Rasmusek
A Twoim lekarzem prowadzącym to kto jest, jesli mozna wiedziec?
Chciałam sie zapisac do dr T lub dr Z ale u nich narazie sa wstrzymane wizyty tak wiec zaproponowano mi dr Goławska jednak po przeczytaniu bociana to zastanawiam sie czy nie umówic sie do innego lekarza, a co sadzisz o dr Wojewódzkim?
Pozdrawiam
5 IUI - nieudane
I ICSI - 07/07 nieudane
II ICSI - 06/08 c.p.
III ICSI - 05/09 nieudane
IV ICSI - 11 dpt. BHCG 165, 13dpt. BHCG 364
[img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/rollbaby.gif[/img]
Awatar użytkownika
magraf
Posty: 3824
Rejestracja: 27 mar 2006 00:00

Post autor: magraf »

Madzik30
Dziewczyny dr Wojewódzkiego też bardzo chwalą. Dr T. i Z mają tyle pacjentów, że chyba powoli nie wyrabiają stąd wstrzymane zapisy.
Co do dr Goławskiej trudno mi cokolwiek powiedzieć, nigdy jej nie spotkałam ale czytając opinie chyba bym zmieniła lekarza.
Pierwsza wizyta jest taka bardziej mówiona, więc spróbuj a jak nie przypadnie Ci do gustu to na kolejną umów się juz do innego lekarza. To nie jest akurat problem.
8 listopada 2008 r. nasz cud pojawił się na świecie:)
Zuzkowe ząbki
Wiek Zuzanki
Awatar użytkownika
Anulka83
Posty: 2671
Rejestracja: 11 gru 2006 01:00

Post autor: Anulka83 »

może i ja załapię się na pierwsza stronkę :lol:
magraf to może będziemy równo kroczyły ścieżką do dzidzi, bo ja tez zaczynam antyki gdzieś tak za tydzień :D
Awatar użytkownika
magraf
Posty: 3824
Rejestracja: 27 mar 2006 00:00

Post autor: magraf »

Anulka83 - extra. Myślałam, że ja taka biedna jedna sama zostałam.
I może spotkamy się na wizycie w Novum? Byłoby super.
A u kogo masz wizyty?
8 listopada 2008 r. nasz cud pojawił się na świecie:)
Zuzkowe ząbki
Wiek Zuzanki
Awatar użytkownika
Anulka83
Posty: 2671
Rejestracja: 11 gru 2006 01:00

Post autor: Anulka83 »

magraf pisze:Nie wiem tylko czy będą juz wyniki posiewów no ale to ewentualnie telefonicznie sprawdzę - chyba tak można, prawda?
można tak, ja tak robiłam :wink:

Dodane po: 2 minutach:

:D u dr Starosławskiej, pomiędzy 18-20 dc, tylko jeszcze nie wiem kiedy dokładnie to będzie, bo czekam teraz na @ :wink: byłoby super! a Ty, do kogo chodzisz?
Awatar użytkownika
magraf
Posty: 3824
Rejestracja: 27 mar 2006 00:00

Post autor: magraf »

Ja do dr Taszyckiej. Na wizytę juz się zapisałam. Wyliczyłam kiedy powinnam dostać @ i tak wycyrklowałam datę, że jak się przesunie o dwa dni w jedną lub drugą stronę to w termin na 23.03 się wmieszczę między 16 a 21 dniem cyklu.
A dzwoniąc i umawiając wizytę zaklepałam na wszelki wypadek dwa terminy. jeden w pierwszym dniu @ zaraz zwolnię. Taka mądra jestem :lol:
8 listopada 2008 r. nasz cud pojawił się na świecie:)
Zuzkowe ząbki
Wiek Zuzanki
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”