Acard+Clexane+Encorton w ciąży

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

gg24-ja brałam 10mg encortonu do 12t.c., potem zamieniałam na hydrokortyzol z powodu nadnerczy...ponoć kolejny przełom immunologiczny jest w 20-21t.c.
mik-a-a jacy konkretnie lekarze Cie prowadza? skąd jestes? może warto do 20t.c. go pociągnąc...
BBeatka-mnie dr Dubrawski zapewniał, że encorton w dawce 10mg jest w pełni bezpieczny dla dziecka!
Somewhere over the rainbow...2 Aniołki - 2004r. :(
Córcia Madzia - ur. 12.07.07r. :)
oraz
Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)
Awatar użytkownika
gg24
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2005 01:00

Post autor: gg24 »

Od dziś też biorę Encorton 10mg. Już paru lekarzy zapewniało mnie, że to lek dopuszczalny, bezpieczny w ciąży.

Grubciu - dzięki za odpowiedź :D

Bbeatka - mam takie samo rozpoznanie jak Twoje. PCO bez specyficznego obrazu jajników na usg - też biorę metformax. Przyznam,że przeraża mnie ogrom leków, które biorę, ale jestem po 2 stratach i teraz dmuchamy na zimne. Oprócz przeciwciał mam trombofilię. Też mam pytanie - kto Cię prowadzi? Po dawkowaniu wnioskuję, że dr Jerzak.
Awatar użytkownika
pipi3
Posty: 123
Rejestracja: 02 sie 2005 00:00

Post autor: pipi3 »

Witam wszystkie kobietki szczęśliwie ciężarne
Ktos pytał gdzie wbijac Clexane dzisiaj rano pytałam na wszelki wypadek lekarza jeszcze raz, mozna wbijać np w ręke ale tylko w brzuch tak dobrze sie wchłania wiec zaleca tylo te okolice.Po wstrzyknieciu nie rozcierać bo robią sie krwiaki.
Mam pytanie do gg24 dlaczego zwiekszyli Ci dawkę Encortonu.
Ja tez teraz zażywam metformax 2x1 do kiedu masz go zazywać w ciaży?
Jakie badnia kazał Ci zrobic dr Jerzak i kiedy w ciąży poszłaś do niej pierwszy raz bo nie wiem czy tak na wszelki wypadek mam rezerwowac wizytę.
Dr Jerzak kazała mi go brać jak juz zajdę ale nie powiedziała dawki.
No i własnie jest taka mozliwość że jestem w ciąży ale pewnosc bede miała za jakiś tydzień.Część z was posała,że brała encorton od 16dc czy nie zaszkodzi jak zaczne do brac pomimo iz nie mam jeszcze dodatniego testu.
Lekarz ogólny był zdziwiony ze mam brac acard w ciaży bo wg jedo informacji ten lek powoduje odklejenie łozyska.

Czy musiałyscie oznaczać przeciwciała zaraz po pozytywnym tescie,czy któraś z was ma ANA?

Grubciu jeszcze raz gratulacje i pisz proszę co i jak? Miałaś kolejny wlew już w ciąży?

Wynika z tych 3 stron ze encorton lekarze każą brac średnio do 17tc
Acard nawet do 30tc a clexane do 34 nawet :?: :?
Awatar użytkownika
BBeatka
Posty: 348
Rejestracja: 31 gru 2006 01:00

Post autor: BBeatka »

gg24- oczywiście trafiłaś prowadzi mnie dr.J. Ja oprócz PCO mam p/c antykardiolipinowe i ANA 1:160. Więc oprócz metformaxu biorę acard i encorton araz tradycyjnie folik, omega3 forte, vigantoletten. Więc jak widać ogrom ale myślę że przyniesie to jakiś skutek oczywiście pozytywny.
pipi3 - ja mam zapisane jak tylko wyjdzie test + mam zrobić beta,progesteron i ANA. Obecnie mam ANA 1:160 więc dostałam encorton.
Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

pipi3-wsio opisałam tu: /phpbbforum/viewtopic.php?t=41361&postdays=0&postorder=asc&&start=150
miałam juz 4 wlewy...jeszcze czekaja mnie 2...
Somewhere over the rainbow...2 Aniołki - 2004r. :(
Córcia Madzia - ur. 12.07.07r. :)
oraz
Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)
Urszula79
Posty: 886
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: Urszula79 »

Dziewczyny, a czy można zrobić jakieś badania będąc już w ciąży ?
Jakie i ile one kosztują.
Pierwszą ciążę poroniłam, teraz biorę acard, encorton i fraxiparine "na wszelki wypadek" ale lekarz chce już powoli odstawiać encorton i fraxiparine. Trochę sie boje tego odstawienia tak wcześnie.
Awatar użytkownika
Grubcia
Posty: 3466
Rejestracja: 15 kwie 2004 00:00

Post autor: Grubcia »

urszula-możesz zbadac p/ciała przeciwjądrowe, antykardiolipinowe i przeciwtarczycowe...tylko wyniki sa za 2 tygodnie to musiałabys kontynuowac te leki przez ten czas...średnio p/ciała w 2 klasach to 100zł jedno
Somewhere over the rainbow...2 Aniołki - 2004r. :(
Córcia Madzia - ur. 12.07.07r. :)
oraz
Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)
Awatar użytkownika
gg24
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2005 01:00

Post autor: gg24 »

Pipi3 - do dr Jerzak jeździłam jeszcze przed ciążą (robiłam badania). W ciąży byłam u niej w 6tc. Potem zdecydowałam, że będę prowadzić ciażę w moim mieście (chociaż uważam,że dr Jerzak to dobra specjalistka) z uwagi na odległość.
Biorę leki zlecone przez dr Jerzak i będę brała nadal. Z tego co się zorientowałam na forum Metformax pacjentki dr Jerzak biorą do ok 20tc.
Mój gin zwiększył mi dawkę Encortonu, ponieważ na wyniki przeciwciał muszę jeszcze poczekać, a podwyższenie ich poziomu w ciąży jest raczej pewne (w pierwszej ciąży podniosły mi się 2x).
Urszula79
Posty: 886
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: Urszula79 »

Grubcia , dziękuję bardzo :caluje
Jutro zorientuje się , czy jakieś laboratorium w okolicy wykonuje te badania.
Awatar użytkownika
Pepe28
Posty: 4030
Rejestracja: 06 gru 2006 01:00

Post autor: Pepe28 »

Dziewczyny,
Ja biorę 1x1 Acesan (to samo co Acard) na przeciwciała przeciwjądrowe ANA (miano 1:160). Ponoć to się bierze przeciw zakrzepom i przy zespole antyfosfolip., ale nie będę kłocić się z lekarzami - mam nadzieję, że po prostu pomoże i NIE ZASZKODZI!
Pozdrawiam!
Pepe
Awatar użytkownika
pipi3
Posty: 123
Rejestracja: 02 sie 2005 00:00

Post autor: pipi3 »

Czy któraś z was badała ANA w ciąży i kiedy dokładnie?

Pepe Acesan jest przeciwzakrzepowy ale nie działa na ANA
Na przeciwciała podaje sie zwykle encorton -steryd

Ja nadal czekam na zrobienie testu tylko nie wiem co mi wyjdzie szybciej z krwi czy moczu i czy jest sens robic np juz po tygodniu od owulacji

Dodane po: 2 godzinach 18 minutach:

Bradzo polecam artykuł z marcowego "Twojego Stylu" str 62 "Jesteście chodz miało Cie nie być" płakałam i czytałam bo to o nas
Awatar użytkownika
Pepe28
Posty: 4030
Rejestracja: 06 gru 2006 01:00

Post autor: Pepe28 »

Pipi3
Ja zbadałam ANA2 w zasadzie w dniu owulacji w cyklu, który okazał się udany. Ta owu trochę mi się wtedy pośpieszyła, więc też się zdziwiłam.
O Encortonie słyszałam różne rzeczy i moja ginka jest jemu przeciwna, a ja chcę wierzyć, że ona wie, co robi. Oby...
Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
pipi3
Posty: 123
Rejestracja: 02 sie 2005 00:00

Post autor: pipi3 »

Pepe napisz dlaczego ginka jest przeciwna encortonowi i co bierzesz w takim razie na ANA
Lekarz z Bociana napisał mi dzisiaj ze encorton nie ma dobrej prasy to czym w taki razie mam zbija ANA
Wlewy nie,sterydy to co czekanie dobrowolne na zabieg w razie czego :evil: :cry:
Awatar użytkownika
Pepe28
Posty: 4030
Rejestracja: 06 gru 2006 01:00

Post autor: Pepe28 »

Pipi3,
A jakie i ile masz tych przeciciał? Robiłaś ANA2? Pokazałam mój wynik i gince i reumatologowi. Oboje powiedzieli, że nie ma jednoznacznych dowodów na to, że ANA prowadzą do niepłodności i poronień i że to naciąganie zdesperowanych ludzi. Ja nie wiem czy tak jest, ale w ciążę zaszłam. Mam tylko nadzieję, że uda mi się ją donosić. :cry: O Encortonie mówiła tylko tyle, że to niebezpieczny steryd, który wywołuje wiele ubocznych skutków (jakich - nie wiem) i ona go nie będzie stosować. Mam brać Acesan i koniec.
Awatar użytkownika
pipi3
Posty: 123
Rejestracja: 02 sie 2005 00:00

Post autor: pipi3 »

Robiłam ANA I i dwa razy ANAII najpierw wyszło 1;160 potem 1:320 i Jerzakowa powiedziała ze w ciąży będę musiała go brać. Powinnam już przed ciążą ale ze względu na dużą wagę nie brałam.
A czemu Acesan a nie Acard.
To mam rozumiec ze ANA nie wpływa na przebieg ciąży i ewentualne powikłania.Juz sama nie wiem co mam o tym myslec a na dodatek to hamowanie w minusie czyli MLR
dr Dubrawski tez zapisuje sterydy na takie rzeczy i badz tu mądry
U mnie w rodzinie 2 osoby zatrute a ja dzisiaj o 2 nad ranem przytulałam sie do tronu :lol:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”