pęcherzyk 32mm - jest szansa na ciążę?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
maliniaq
Posty: 227
Rejestracja: 17 kwie 2005 00:00

pęcherzyk 32mm - jest szansa na ciążę?

Post autor: maliniaq »

Panie Doktorze, mam pytanie dotyczące parametrów pęcherzyka Graafa. W ub. weekend miałam wykonywane dwie ionseminacje. Były 2 pęcherzyki po 32 mm. w obu jajowodach (po 1 w każdym). W wyniku podania pregnylu, pęcherzyki pękły - jeden w sobotę ( w dniu pierwszej iui, drugi w niedzielę w dniu 2 iui). Mój lekarz nie wspominał nic o tym, że zapłodnienie przy takich parametrach pęcherzyka ma prawo sie nie udać, ale spotkałam sioe z wieloma właśnie takimi opiniami ze strony koleżanek. Chciałabym dlatego zasięgnąć porady od P. Doktora. Jak to jest? Czy pęcherzyk 32mm., który pęka w 14 i 15 dc. rzeczywiście nie ma szans na zapłodnienie?? Będę bardzo wdzieczna za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. agnieszka.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Wielkość pęchzryka szczególnie w sytuacji stymulacji clostylbegytem nie jest niczym dziwnym .. pęczhrki w tej syatucji sa zazwyczaj wieksze nawet 30 mm Z poważaniem JD
Awatar użytkownika
maliniaq
Posty: 227
Rejestracja: 17 kwie 2005 00:00

Post autor: maliniaq »

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Panie Doktorze, czy w takiej sytuacji 32mm. pęcherzyk może być zdolny do zapłodnienia?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

tak .. Z poważaniem JD
MałyMiś
Posty: 73
Rejestracja: 21 wrz 2010 12:55

Re: pęcherzyk 32mm - jest szansa na ciążę?

Post autor: MałyMiś »

a jeśli pęcherzyk dorasta do takich rozmiarów bez podania clostylbegytu? w poprzednim cyklu miałam taką sytuację (cykl monitorowany):
13 dc - pęcherzyk: 1,7 mm x 2,7 mm
18 dc potwierdzone że pęcherzyk pękł - płyn w zatoce Douglasa.
zatem pęcherzyk zapewne pękł ok 16-17 dc. czy był on za duży aby był zdolny do naturalnego zapłodnienia? czy naturalnie dorastające do takich wielkości pęcherzyki są już niepełnowartościowe? bo tak zasugerowała mi gin. co Pan sądzi na ten temat?
pozdrawiam
wiek: 30 lat (o rany):(
staranka: 2,5 roku
3*IUI nieudane;(
05.04.2012 pierwsza wizyta w BS dr JD
27.05 długi pobyt w BS
03.06.2012 pobrano 10 komórek z czego 8 się zapłodniło
06.06.2012 transfer 2 zarodeczków klasy 8A
19.06.2012 - 13dpt - beta-HCG 531,81 mIU/ml
21.06.2012 - 15 dpt - beta-HCG 1 152,47 mIU/ml
25.06.2012 - 19 dpt - na usg zobaczyliśmy piękny pęcherzyk ciążowy:)
16.07.2012 - na usg jest Dzidziolek:) serduszko bije, wszystko ok:) wielkość Dzidzi wg usg 8t+4d
BOŻE MIEJ NAS W SWEJ OPIECE!!!! Maluszku zostań ze mną!!!!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”