W jakim stadium powinny być podane zarodki

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pola_67
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2006 01:00

W jakim stadium powinny być podane zarodki

Post autor: pola_67 »

Panie doktorze mam pytanie
po pierwszym klasycznym IVF podano mi 2 zarodki w stadium 8A1,6B1 w 72h po punkcji niestety bez rezultatu.Obecnie jestem po ICSI i podano mi 2 zarodki 6A1,4A1 w 48 h po punkcji czy nie można było poczekać aż się więcuj podzielą. Czy zarodki o większej ilości blastomerów mają lepsze szanse na przyjęcie.Jestem 9 dzień po transwerze i czy jest sens oznaczać bete hCG czy lepiej poczekać do 14 dnia.
Pozdrawiam

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17286
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Dzien transferu zależy od ilości zarodków jeżeli jest ich mniej to nie ma sensu czekac i tak podaje się te które są Co do hcg to żeby nie mieć złudzeń i byc pewnym lepiej jest jer oznaczyć 14 dni po transferze
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”