Jakie badania warto wykonać przed wizytą kwalifykacyjną?

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
lilu223

Jakie badania warto wykonać przed wizytą kwalifykacyjną?

Post autor: lilu223 »

W naszym przypadku czynnik jest męski. Ostatnie i najgorsze wyniki to tylko 0,4 ml nasienia ( czy to mógł warunkować stres przed badaniem?), koncentracja 3mln, PR 3%, NP 5%, morfologia 1%. Wady główki i akrosomu 94%. Żywotność 65%. W trakcie starań trwających już kilka lat robiliśmy mężowi posiewy nasienia, FSH, LH i testosteron, wyniki zawsze w normie. Ostatni mąż odwiedził urologa. Jądra małe, ale poza tym wszystko jak trzeba. Doktor zalecił Androvit i DHEA, ale obawiam się, że i to nie pomoże i będziemy musieli pomyśleć o in vitro. Jakie badania należałoby na początek brać pod uwagę przed kwalifikacją?

Fiona12

Re: Jakie badania warto wykonać przed wizytą kwalifykacyjną?

Post autor: Fiona12 »

Witam
Mam pytanie wczoraj dostałam listę badań jakie powinnismy zrobić z mężem przed kwalifikacją:
maż:
HIV-1,2 metoda PCR
HCV-AB metoda PCR
HBsAg, anty-HB metoda PCR
VDRL
CMV IgM
chlamydia metoda PCR
Grupa Krwi
Kariotyp
Chromatyna plemnikowa SCSA
Seminogram

A teraz ja:
HIV-1,2 metoda PCR
HCV-AB metoda PCR
HBsAg, anty-HB metoda PCR
VDRL
CMV IgM
chlamydia metoda PCR
Toxoplazmoza IgG, IGM
Badanie przeciwciał rózyczki IgG, IgM
Cytologia
Badanie czystości pochwy
Ureaplazma U
Mycoplazma H
Grupa krwi
Kariotyp
PRL
TSH
AMH

Moje pytanie czy naprawdę do kwalifikacji trzeba zrobic te wszystkie badania bo niektóre są bardzo drogie.

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”