Adopcja prenatalna.

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
abcdabcd
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2015 19:37

Adopcja prenatalna.

Post autor: abcdabcd »

Dzień dobry. Mam pytanie jak w obecnej sytuacji prawnej wygląda kwestia możliwości adopcji prenatalnej zamrożonych i pozostawionych zarodków albo skorzystania z komórki jajowej dawczyni albo nasienia dawcy. Czy możliwe jest to dla samotenj kobiety albo po rozwodzie lub w separacji. Czy konieczne jest bycie w związku małżeńskim i np. dostarczenie aktu małżeństwa. Proszę o kilka słów informacji

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 291
Rejestracja: 26 sie 2013 17:38

Re: Adopcja prenatalna.

Post autor: Michał Radwan »

Witam,
Pytanie nie dotyczy Programu MZ.
Jeżeli będzie to pomocne to proszę zwrócić uwagę, że od 1 listopada 2015 będzie obowiązywała ustawa o leczeniu niepłodności.
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0150001087

Ustawa ta reguluję kwestie dawstwa niepartnerskiego.

pozdrawiam

Michał Radwan

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”