Brak mozliwosci podejscia do drugiej proby

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
magdalenka111
Posty: 640
Rejestracja: 12 paź 2011 14:54

Brak mozliwosci podejscia do drugiej proby

Post autor: magdalenka111 »

Witam
Panie doktorze mam pytanie w VIII 2013 zostalismy zakwalifikowani do programu. Mielismy w sumie 5 transferów ostatni w marcu tego roku. Teraz zebym mogla podejsc do drugiej proby w mojej klinice powiedziano mi, ze znowu musze stanac w kolejce na chwile obecna jest przede mna jeszcze ok 500 par, czy to, ze moge sie nie zalapac na drugie podejscie bo mam znowu czekac w kolejce jest zgodne z programem?
Pozdrawiam
IV IUI:(
I ICSI:(
09.14 I crio:(
10.14 II crio...cb[*]
03.15 III crio:(
04.15 IV crio:cb[*]
TO JUZ JEST KONIEC...
Czekam na mój CUD. Na mój CUD wyśniony, wymarzony, wytęskniony i wybłagany... Wycierpiany i wymodlony. Całkiem mój. Oto czego pragnę. Każdego dnia...JUZ NIE CZEKAM:(

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 291
Rejestracja: 26 sie 2013 17:38

Re: Brak mozliwosci podejscia do drugiej proby

Post autor: Michał Radwan »

Witam,
Lista oczekujących na rozpoczęcie procedury jest ustalona w każdym ośrodku w którym zakończyły się środki w danym okresie rozliczeniowym. Jest wiele czynników które może spowodować, że nie będzie możliwości wykonania kolejnych procedur w ramach Programu Ministra Zdrowia.

Najbardziej istotne czynniki to:
- harmonogram leczenia w I cyklu (zakończenia leczenia z wykorzystaniem wszystkich zarodków),
- potencjalnej konieczności dodatkowych badań jeżeli pojawi się takie uzasadnienie kliniczne w przypadku nieudanej I lub II próby (Wówczas rozpoczęcie kolejnej próby może być niemożliwe z powodu zakończenia Programu. Według pierwotnego założenia Program kończy się 30 czerwca 2016 roku),
- ilości środków przeznaczonych na realizację Programu w ośrodku w którym jesteście Państwo leczeni,
- liczby par które będą przystępowały do leczenia według różnych, indywidualnych i najczęściej trudnych do przewidzenia harmonogramów,
- ewentualnych dodatkowych środków na realizację Programu,
- ewentualnych środków które zostaną niewykorzystane w ośrodku (w wyniku nie zrealizowania pełnych procedur u innych par – tzw. "cykle anulowane").

pozdrawiam serdecznie

Michał Radwan

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”