Dawstwo zarodków

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
karuzela2014
Posty: 28
Rejestracja: 10 sie 2014 14:45

Dawstwo zarodków

Post autor: karuzela2014 »

Dzień dobry

Chciałabym wiedzieć czy można zmusić do oddania zarodka w przypadku nadliczbowych zarodków w ramach programu na lata 2013-2016 i nieodebrania ich. ( brak możliwości ze względu na dużą liczbę).
Zgodnie z art. 97 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 o leczeniu niepłodności
zarodki utworzone i przechowywane przed dniem wejścia w życie ustawy są przekazywane do dawstwa zarodka po upływie 20 lat od dnia wejścia w życie ustawy, chyba że wcześniej zostaną przekazane przez dawców zarodka do dawstwa zarodka.
Czy to obligatoryjne? Czy ośrodek musi odczekać 20 lat? Czy jest jakaś inna możliwość nieoddawania zarodków np. mrożenie ich na własny koszt?

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”