poronienia, a wykluczenie z programu

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
Aga1977_

poronienia, a wykluczenie z programu

Post autor: Aga1977_ »

Witam Panie Doktorze,

Miałam dwa poronienia, teraz od roku nie mogę zajść w ciążę.
Wiem że 3 poronienia dyskwalifikują z udziału w programie.
Zostałam zakwalifikowana do programu, mam jednak pytanie co jeśli za pierwszym razem zajdę w ciążę, ale np. znowu ją poronię, czy zostanę wykluczona z programu ?

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Re: poronienia, a wykluczenie z programu

Post autor: Michał Radwan »

Witam,
Trzy straty ciąży są kryterium wykluczającym z Programu.
Pozdrawiam

Michał Radwam

Aga1977_

Re: poronienia, a wykluczenie z programu

Post autor: Aga1977_ »

Panie doktorze, czy jeśli zostanę zakwalifikowana i podejdę do in vitro i przy pierwszym podejściu zajdę w ciąże, lecz np. ją poronię to wówczas nie będę mogła już korzystać z dalszych 2 podejść ?

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”