Przyszłość zamrożonych zarodków

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
evve
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2015 22:07

Przyszłość zamrożonych zarodków

Post autor: evve »

Witam

Posiadam 6 zarodków, które zostały zamrożone. Myśląc "na zapas" mam pytanie co mogę zrobić z zarodkami jeżeli zajdę w ciążę i będę już wiedziała, że nie nigdy nie będę chciała skorzystać z pozostałych zarodków. Nie ma mowy w moim przypadków o ofiarowaniu zarodków obcym ludziom. Otrzymałam umowę z kliniki i dopytywałam się w tej sprawie, wynikło z tego że każdy pacjent ma prawo odebrać te zarodki. Czy jest to legalne i praktykowane w klinikach? Dużo o tym myślę i zastanawiam jaki jest sens opłacania i przechowywania tych zarodków do przysłowiowej starości...a co stanie się z zarodkami po naszej śmierci?

Nie spodobało mi się też to jak zarodki zostały zamrożone. Zamrożono je 2 x pojedyńczo i 2 x podwójnie. Czy klinika może sama sobie to ustalać bez konsultacji? Wolałabym gdyby wszystkie były mrożone pojedyńczo stąd moje pytanie czy to normalne postępowanie?

Z góry dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.
evve

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”