Ciaze pozamaciczne a kwalifikacja do programu

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
IzzaK

Ciaze pozamaciczne a kwalifikacja do programu

Post autor: IzzaK »

Witam
W grudniu 2013r przeszlam ciaze pozamaciczna w lewym jajowodzie.
W styczniu 2015 kolejna ciaza pozamacicza tym razem w prawym jajowodzie.W szpitalu zasugerowali mi skorzystanie z programu refundowanego invitro twierdzac ze tylko w taki sposob bezpiecznie moge doczekac sie dziecka.Mam wypisy ze szpitala oraz zaswiadczenie od lekarza prowadzacego o moim leczeniu.Czy moje ciaze oraz dokumenty o ktorych wspomnialam wystarcza do zakwalifikowania sie do refundowanego invitro?Czy powinnam sie obawiac ze moja przypadlosc ze jest problemem zwiazanym z bezplodnoscia.Bardzo prosze o odpowiedz.

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Re: Ciaze pozamaciczne a kwalifikacja do programu

Post autor: Michał Radwan »

Witam,
Pojawienie się obustronie ciąż pozamaciczych jest wyraźną sugestią czynnika jajowodowego. Po dokładnej ocenie sytuacji powinno być zaproponowane wyjaśnienie stanu jajowodów a potem ewentualnie decyzja o IVF.
pozdrawiam

Michał Radwan

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”