badania do kwalifikacji

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
irena_87
Posty: 12
Rejestracja: 10 sty 2014 19:06

badania do kwalifikacji

Post autor: irena_87 »

Witam, nurtuje mnie pytanie dotyczące badań które należy wykonać przed zakwalifikowaniem do programu. Po wizycie w klinice otrzymałam listę badń: posiew z pochwy oraz na chlamydie, ureaplasme i mycoplasme,FSH, LH, estradiol muszę również wykonać na swój koszt histeroskopię. Czy rzeczywiście należy wykonać te wszystkie badania by zostać zakwalifikowanym?

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 291
Rejestracja: 26 sie 2013 17:38

Re: badania do kwalifikacji

Post autor: Michał Radwan »

Witam,
Nie znam dokładnie sytuacji klinicznej. Badania przez Panią wymienione moga być konieczne do postawienia ostatecznej diagnozy przed kwalifikacją do IVF.
Pozdrawiam

Michał Radwan

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”