DO KIEDY FRAXIPARINE

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
aronek
Posty: 3
Rejestracja: 06 kwie 2015 19:37

DO KIEDY FRAXIPARINE

Post autor: aronek »

Witam serdecznie. Jestem w 13 tyg ciąży po pierwszym udanym ICSI w Gamecie. Jak przyjechałam na transfer miałam już pierwsze objawy hiperstymulacji, ale na szczęście zabieg się odbył. Dziesięć dni później okazało się, że jestem w ciąży, ale też mam płyn w jamie brzusznej, musiałam zostać na kilka dni w szpitalu. Od tego dnia przyjmuje Fraxiparine. Przy wypisie miałam wykonywaną morfologię i jedynym wynikiem nie w normie było PLT (470tys.) Dwa tygodnie później podczas wizyty kontrolnej dowiedziałam się, że jest już dużo lepiej, ale o odstawieniu zastrzyków ma zdecydować lekarz prowadzący ciąże. Tu pojawia się problem-jest to świetny lekarz, ale mamy z mężem wrażenie, że nie bardzo wie, kiedy powinnam przestać brać Fraxiparine.
Dodam, że nigdy wcześniej nie byłam w ciąży, a przyczyną in vitro był czynnik męski.

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”