czy mamy szansę na kwalifikację do programu?

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
kawek
Posty: 1188
Rejestracja: 11 lis 2009 01:00

czy mamy szansę na kwalifikację do programu?

Post autor: kawek »

Witam!
4 lata temu z poprzednim partnerem przeszłam 4 nieudane inseminacje oraz ICSI (puste jajo płodowe). Z mojej strony hormony są prawidłowe, HSG, laparoskopia wykazała, że wszystko jest w porządku, kariotyp ok. Od 3 lat jestem z innym partnerem i z nim przez ten okres nie udało mi się zajść w ciążę. Nie byliśmy pod opieką lekarza specjalisty, chodziłam tylko na cytologie do ginekologów. W tej chwili chcielibyśmy przystąpić do programu rządowego. Partner zbadał nasienie i jest prawidłowe. Czy w ogóle mamy szansę na kwalifikację, jeśli nie mamy udokumentowanego wspólnego leczenia? Czy moje leczenie z przed 4 lat oraz moje starania od 9 lat pozowlą na kwalifikację?
Dziękuję za odpoweidź i pozdrawiam.
10.2017 synek :loving:

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 291
Rejestracja: 26 sie 2013 17:38

Re: czy mamy szansę na kwalifikację do programu?

Post autor: Michał Radwan »

Witam,
Nie znam szczegółów dokumentacji ale wystarczy jeżeli Pani ginekolog odnotował że stara się pani o ciążę od 1 - 2 roku w zależności od Pani wieku.
pozdrawiam

Michał Radwan

kawek
Posty: 1188
Rejestracja: 11 lis 2009 01:00

Re: czy mamy szansę na kwalifikację do programu?

Post autor: kawek »

Ginekolog odnotował, ale w klinice nie uznali czegoś takiego, tłumacząc, że nie ma konkretnych starań typu IUI lub ivf.
Jak widać wiele zależy od podejścia lekarza i jego spojrzenia na sprawę.
Mam 33lata.
Dziękuję za odpowiedź.
10.2017 synek :loving:

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”