Czy możliwa kwalifikacja do rządowego in vitro?

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
Dorotek1983

Czy możliwa kwalifikacja do rządowego in vitro?

Post autor: Dorotek1983 »

Witam robimy właśnie badania przed kwalifikacją do rządowego in vitro.
Moje wyniki (wiek 31 lat): amh 12,5 (pcos); fsh:5,6; cytologia: gr. II;
u męża azoospermia, plemniki zostały pobrane podczas biopsji jąder i zamrożone.
W wymazie z pochwy wyszły mi bakterie: candida albicans – wzrost liczne, streptococcus agalactiae – wzrost bardzo liczne. Wiem, że muszę się przeleczyć, ale czy taki wynik wymazu może być powodem nie zakwalifikowania nas do programu rządowego? Nie ukrywam, że chcielibyśmy złożyć dokumenty jak najszybciej ze względu na to, że w klinice informowali nas o dużej liczbie osób zainteresowanych, a tak leczenie, kolejne badanie (wymaz), czekanie na wyniki i ucieka nam miesiąc.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Re: Czy możliwa kwalifikacja do rządowego in vitro?

Post autor: Michał Radwan »

Witam,
W zależności od stanu klinicznego lekarz prowadzący musi podjąć decyzję. Niestety nie mogę odpowiedzieć jednoznacznie. Najczęściej taka sytuacja raczej nie powoduje tego że nie możemy wykonywać IVF.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i
Pomyślności w Nowym Roku!
pozdrawiam serdecznie

Michał Radwan

BERKANO8

Post autor: BERKANO8 »

Witam
Może to pytnie zadaje w złym miejscu ale ja mam 43 lata mąż 32 i staramy się (bezskutecznie ) od roku o dziecko .Obydwoje mamy dzieci z pierwszych związków .Ja mam jajeczkowania on dobre plemniki i nic.Czy rządowe in vitro obejmuje takie nietypowe wiekowo pary ?
BERKANO8

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Post autor: Michał Radwan »

Witam,
Granica wieku kobiety to 40 rok życia.
Pozdrawiam

Michał Radwan

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”