II próba w programie

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
Alicja1981

II próba w programie

Post autor: Alicja1981 »

Witam,

czy klinika kwalifikując parę do programu musi zapewnić III próby? Czy może się okazać,że po nieudanej próbie ośrodek nie ma funduszy na II próbę?i czy może jednocześnie nadal kwalifikować nowe pary?i kazać czekać parom z II i III padejściem?

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Re: II próba w programie

Post autor: Michał Radwan »

Witam,
Pary do II i III próby mają możliwość rozpoczęcia leczenia jako pierwsze. Program mówi o możliwości skorzystania do trzech prób. Ośrodek nie jest w stanie zagwarantować środków na wszystkie II i III próby tym bardziej jeżeli pacjenci odkładają decyzje o leczeniu.
pozdrawiam

Michał Radwan

Awatar użytkownika
gramatura

Post autor: gramatura »

Witam,
czy to, że pierwszeństwo mają pary przystępujące do II i III próby jest gdzieś napisane, bo nie mogę odnaleźć żadnych zapisów?
z góry dziękuję za odpowiedź

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam
Pary po kwalifikacji czyli również po poprzednich nieudanych procedurach mają wykonywane IVF przed Parami które jeszcze nie są zakwalifikowane.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i
Pomyślności w Nowym Roku!
pozdrawiam serdecznie

Michał Radwan

Awatar użytkownika
gramatura

Witam, wracam z pytaniem i prośbą o podanie podstawy prawnej lub miejsca, w którym znajdę odpowiedni zapis mówiący o pierwszeństwie par już zakwalifikowanych.
Czekam już blisko rok, a klinika w Poznaniu w marcu kwalifikowała nowe pary, które w kwietniu podchodzą do procedury, co kłóci się z tym co Pan w zeszłym roku napisał i chciałabym móc się oficjalnie to tego odnieść.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
gramatura

Witam,
ponawiam moje pytanie.
Przeszukałam strony internetowe wszystkich klinik i stronę rządową i nie ma nigdzie regulaminu, tymczasem w "mojej" klinice powiedziano mi, że zadzwonią do mnie pod koniec roku!!! Tymczasem kwalifikują nowe pary, z które z marszu przystępują do procedury.

Wiem, że mam opcję zmiany kliniki, ale wiem też, że tam wskakuję na koniec kolejki, więc czasowo nic się dla mnie nie zmieni.
Czekam już rok na II podejście i zanim ewentualnie rozpocznę proces zmiany kliniki chciałabym się upewnić, czy na prawdę nie mam szans na podejście w najbliższych miesiącach w swoim mieście.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i pomoc

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam,
Nie znam dokładnie sytuacji u realizatora u którego mieliście Państwo wykonaną procedurę (listy oczekujących - zakwalifikowanych już Par do kolejnych procedur).

pozdrawiam

Michał Radwan

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”