poronienia z byłym partnerem a in vitro z nowym

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
katarzynka34
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2014 12:19

poronienia z byłym partnerem a in vitro z nowym

Post autor: katarzynka34 »

Witam. Mam pytanie odnośnie procedury kwalifikacyjnej do zabiegu in vitro. Mam 34 lata.Z byłym partnerem przeszłam trzy poronienia w roku 2010, pierwsze i trzecie na etapie 6 tyg.,drugie - ciąża bliźniacza jednojajowa, jednoowodniowa, jednokosmówkowa zakończona poronieniem chybionym/obumarciem ok. 10 tyg. W trakcie ciąż przyjmowałam duphaston, przed bromokryptynę z uwagi na podwyższony poziom prolaktyny.Następnie zostały wykonane badania u prof. Malinowskiego w Łodzi,stwierdzono głównie zespół antyfosfolipidowy, przeciwciała przeciwko beta 2 glikoproteinie i niedobór białka s,pozostałe przeciwciała w normie,badania genetyczne ok, były partner miał przeciwciała przeciwko własnemu nasieniu we krwi, byliśmy leczeni szczepionkami z osocza krwi partnera, były partner- medrol, w trakcie ciąży miał być clexane, acard 70 mg i encorton. Leczenia nie dokończyliśmy, w roku 2012 rozstaliśmy się. Obecnie jestem z nowym partnerem,myślimy o dziecku.Zastanawiam się nad leczeniem i możliwością przystąpienia do programu in vitro. Czy poronienia z innym partnerem dyskwalifikują?Rozumiem,że należy przeprowadzić szereg nowych badań,czy mogłabym prosić o wskazówki, nie chcę znów przeżywać strat,a rozumiem,że przyczyną niepowodzeń było głównie APS,przy drugiej ciąży,bliźniaczej przy stwierdzeniu obumarcia płodów lekarz stwierdził rozwarstwienie łożyska,duże zmiany w naczyniach. Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc. Dziękuję.

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 291
Rejestracja: 26 sie 2013 17:38

Re: poronienia z byłym partnerem a in vitro z nowym

Post autor: Michał Radwan »

Witam,
Cytując Program: Kryterium wykluczającym jest "nawracające utraty ciąż w tym samym związku"


poniżej link. Proszę zwrócić uwagę na stronę 9, ostatni wers.

http://invitro.gov.pl/files/program_lec ... 3_2016.pdf

pozdrawiam serdecznie

Michał Radwan

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”