Zapłodnienie mniejszej ilości komórek

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gość

Zapłodnienie mniejszej ilości komórek

Post autor: Gość »

Proszę o odpowiedź, czy możliwe jest zapłodnienie tylko 2-3 oocytów w programie rządowym. Chcemy uniknąć mrożenia zarodków, czy można zaznaczyć, że nie zgadzamy się na to przy podpisywaniu umowy?

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 291
Rejestracja: 26 sie 2013 17:38

Re: Zapłodnienie mniejszej ilości komórek

Post autor: Michał Radwan »

Witam,
Program nie zawiera możliwości zmniejszenia liczby komórek jajowych które mogą zostać użyte podczas leczenia.
Proszę pamiętać, że wykorzystanie 2 komórek jajowych zamiast np. 6 zmniejsza szansę na ciążę.
Pozdrawiam

Michał Radwan

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”