Kwalifikacja po 3 stratach...

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
aniak_29

Kwalifikacja po 3 stratach...

Post autor: aniak_29 »

Witam,

Mam 32 lata, mąż 34.. Jesteśmy 6 lat po Ślubie i nadal czekamy na swoje maleństwo....

Jestem po 3 stratach ( 2007- poronienie całkowite, 2009 - ciąża pozamaciczna, 2012 - puste jajo płodowe) , do tego mam endometrizę, hiperprolaktynemię.

W listopadzie 2013 robiłam hsg - mam jeden jajowód niedrożny.
Badania mojego męża są ok.

Czy to prawda że nie kwalifikujemy się do Rządowego Programu..???? jakoś nie znalazłam żadnego punktu na to wskazującego.... a taką odpowiedź dostałam w jednej klinice....

Proszę o pomoc.... co jeszcze mogę zrobić.....

Podobno inseminacja jest refundowana .. ale każda placówka do której pisałam ( Szpitale) twierdzi że nie.......
(*) 16.06.2007r.(*) 22.01.2009r. (*) 23.02.2012r.
"Tobie Panie zaufałam..."

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Re: Kwalifikacja po 3 stratach...

Post autor: Michał Radwan »

Witam,
3 starty ciąży (poronienia) są kryterium wykluczającym udział w Programie MZ.
Jednak potwierdzona ciąża pozamaciczna nie jest równoznaczna z poronieniem.
Według danch przedstawionych przez Panią ma Pani za soba 2 poronienia a nie trzy.

pozdrawiam

Michał Radwan

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”