transfer 2 zarodków

Naszym ekspertem jest dr n. med. Michał Radwan – ginekolog – androlog, specjalizujący się w leczeniu niepłodności. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności w Szpitalu Gameta. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Francji, Belgii, Szwecji i USA.
Praca w wiodącym ośrodku w zakresie nowoczesnych metod leczenia operacyjnego oraz wiele staży zagranicznych pozwoliły mu poszerzyć umiejętności leczenia niepłodności o metody operacyjne. Uzyskał także Certyfikat Starszego Specjalisty Embriologii Klinicznej Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii - ESHRE.
Obecnie jego główne zainteresowania zawodowe obejmują leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego oraz za pomocą technik operacyjnych (laparoskopia).

Moderator: Osoby zatwierdzające - NPLN 2013-2016

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kaas

transfer 2 zarodków

Post autor: Kaas »

Panie Doktorze, wiem, że w ramach Programu po 35 r.ż. można podać 2 zarodki w czasie transferu. Jest tam również zdanie o transferze podwójnym jeśli są do tego wskazania przed ukończeniem 35 lat. Jakie to mogą być wskazania? Do tej pory miałam wykonane 4 transfery, 2 pojedyncze, 1 podwójny i 1 potrójny. Byłam 2 razy w ciąży- pusty pęcherzyk i ciąża biochemiczna. Mam 32 lata,a problemem ogólnie jest słaba jakość i ilość nasienia. Czy opisany przeze mnie przebieg programu może być wskazaniem do transferu podwójnego?
będę wdzięczna za odpowiedź.
[*][*]
II ICSI, Księżniczka:) ur. 5.11.2014
III ICSI, Książę ;)) ur. 7.11.2016

Michał Radwan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Re: transfer 2 zarodków

Post autor: Michał Radwan »

W takiej sytuacji można rozważyć przniesienie 2 zarodków. Decyzja zależy również od ich jakości

Pozdrawiam

Michał Radwan

Zablokowany

Wróć do „Narodowy Program Leczenia Niepłodności na lata 2013-2016 - pytania do eksperta z kliniki biorącej udział w programie”