ciąża po laparoskopi

Lek. med. Ewa Gojan
niezależny lekarz, pracujący w różnych formach zatrudnienia, kiedyś w szpitalu, obecnie w lecznictwie otwartym. Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie od 1988 r. ( I stopień specjalizacji uzyskała w 1995r., a II stopień w 2000r.)

Moderator: Osoby zatwierdzające - przed inseminacją i in vitro

Zablokowany
malgo20

ciąża po laparoskopi

Post autor: malgo20 »

Dień Dobry!
Mam 36 lat. Lewy jajowód jest usunięty z powodu ciąży pozamacicznej przy której stwierdzono zaawansowaną endometriozę.3 lata temu miałam robioną laparoskopię, przy której prawego jajowodu nie udrożniono. W styczniu 2016 roku miałam robione hsg selektywne w Lublinie na którym nie dało się udrożnić jajowodu.Obecnie mam skierowanie na laparoskopowe udrożnienie prawego jajowodu ewentualnie plastyka tego jajowodu. In vitro odpada ze względów religijnych.Moje pytanie: jakie mam szanse ,na zajście w ciążę po laparoskopii i szanse na zdrowe dziecko ? czy endometrioza nie uszkodzi zarodka, dziecka? Z góry dziękuję i bardzo proszę o odpowiedź . Pozdrawiam

Ewa Gojan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Re: ciąża po laparoskopi

Post autor: Ewa Gojan »

Endometrioza nie uszkadza zarodka, ale szanse na ciążę są bardzo małe- no cóż niektórzy mówią, że cuda się zdarzają.

Zablokowany

Wróć do „Niepłodność dla początkujących - diagnostyka i leczenie z wyłączeniem IUI /IVF”