6 lat starań o kolejną ciążę, staram się nie tracić nadziei

Lek. med. Ewa Gojan
niezależny lekarz, pracujący w różnych formach zatrudnienia, kiedyś w szpitalu, obecnie w lecznictwie otwartym. Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie od 1988 r. ( I stopień specjalizacji uzyskała w 1995r., a II stopień w 2000r.)

Moderator: Osoby zatwierdzające - przed inseminacją i in vitro

Zablokowany
agak2016

6 lat starań o kolejną ciążę, staram się nie tracić nadziei

Post autor: agak2016 »

witam serdecznie,
Mam 37 lat i 7 letnią córkę.Mimo wcześniejszych 2 poronień, ciąża z córką przebiegła wzorcowo (po 2 wcześniejszych poronieniach ), nie przyjmowałam żadnych leków, ani zastrzyków.
Od 6 lat staramy się o kolejne dziecko, ostatnie moje poronienie zdarzyło się 4 lata temu. Mieliśmy robione różne badania HSG, kariotyp, badanie nasienia,obserwacje owulacji, poziom tsh, progresteron, IgG i IgM.- wyniki prawidłowe
dopiero w tym roku wykryto MTFR- -C677T heterozygota oraz A1298C heterozygota. Ginekolog zaleciła zwiększoną dawkę kwasu foliowego 5mg, ale spotkałam się też z opinią , że przy mthfr nie jest on przyswajalny.
Nie wiem co jeszcze możemy zrobić, byłam u 3 lekarzy i nie wiemy tak naprawdę w czym tkwi problem. Czy możemy prosić o radę?

Ewa Gojan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Re: 6 lat starań o kolejną ciążę, staram się nie tracić nadz

Post autor: Ewa Gojan »

W tej sytuacji należy zamiast kwasu foliowego stosować metafoline .

agak2016

Re: 6 lat starań o kolejną ciążę, staram się nie tracić nadz

Post autor: agak2016 »

bardzo dziękuję za odpowiedź.

Zablokowany

Wróć do „Niepłodność dla początkujących - diagnostyka i leczenie z wyłączeniem IUI /IVF”