polipy macicy

Lek. med. Ewa Gojan
niezależny lekarz, pracujący w różnych formach zatrudnienia, kiedyś w szpitalu, obecnie w lecznictwie otwartym. Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie od 1988 r. ( I stopień specjalizacji uzyskała w 1995r., a II stopień w 2000r.)

Moderator: Osoby zatwierdzające - przed inseminacją i in vitro

Zablokowany
wpaula

polipy macicy

Post autor: wpaula »

witam serdecznie .mam 28lat juz dwa razy mialam usuwanego
polipa z macicy, za pierwszym razem nie moglam przez niego zajsc w ciaze ,jak zdazylam sie dowiedziec z internetu i od lekarzy
prawdopodobnie winny jest nadmiar estrogenow, chcialabym to sprawdzic przed staraniem o kolejnego dzidziusia , poniewaz ostatanio mam znowu bole brzucha i obawiam sie ze polip mogl powrocic, lekarz nie widzial potrzeby badan hormonalnych,ale ja chcialabym to zweryfikowac, jakie hormony konkretnie moglabym oznaczyc, zeby dowiedziec sie czy faktycznie winne hormony i w ktorym dniu cyklu je zrobic
? chcialabym zajsc w kolejna ciaze a wiadomo polipy nie sprzyjaja zajsciu jak i rozchwiane hormony, teraz nie zabezpieczamy sie juz rok a ciazy nie ma

Ewa Gojan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Re: polipy macicy

Post autor: Ewa Gojan »

Badania nic Pani nie dadzą, tu lekarz ma rację. Proszę wykonać usg po miesiączce.

Zablokowany

Wróć do „Niepłodność dla początkujących - diagnostyka i leczenie z wyłączeniem IUI /IVF”