Pozytywny test MAR a poronienia

Lek. med. Ewa Gojan
niezależny lekarz, pracujący w różnych formach zatrudnienia, kiedyś w szpitalu, obecnie w lecznictwie otwartym. Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie od 1988 r. ( I stopień specjalizacji uzyskała w 1995r., a II stopień w 2000r.)

Moderator: Osoby zatwierdzające - przed inseminacją i in vitro

Zablokowany
brandy21
Posty: 71
Rejestracja: 11 sty 2016 19:47

Pozytywny test MAR a poronienia

Post autor: brandy21 »

Witam,
mój maż ma pozytywny test MAR ( niestety przeciwciała przeciwlemnikowe są na poziomie 66% ostatnie badanie ) ale dwukrotnie udało mi się zajść w ciąże niestety wszystkie poroniłam pierwsza w 12 tygodniu zaśniad groniasty i po 2latach puste jajo płodowe ( początek lipca tego roku) wykonywaliśmy badania kariotypu wszystko ok, czy te poronienia mogą być konsekwencjątych przeciwciał ? Czy ten zaśniad i to puste jajko są spowodowane tymi przeciwciałami ? Zastanawiamy sie nad in vitro ale trudno nam podjąc ostateczną decyzję ze względu na to iż jednak udaje nam się zajść w ciąże, dodam ze mamy 6 letniego zdrowego syna ale wtedy raczej przeciwciał maź nie miał bo nie było problemu z zajściem w ciąże.

Ewa Gojan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1202
Rejestracja: 14 paź 2012 16:05

Re: Pozytywny test MAR a poronienia

Post autor: Ewa Gojan »

Nie wiemy czy nie miał , bo nie były badane. Zaśniad groniasty i puste jajo są wynikiem nieprawidłowości w materiale genetycznym od mężczyzny i nie słyszałam żeby to było w jakikolwiek sposób powiązane z układem immunologicznym.

Aga1977_
Posty: 292
Rejestracja: 25 cze 2013 11:12

Re: Pozytywny test MAR a poronienia

Post autor: Aga1977_ »

Ewa Gojan pisze:Nie wiemy czy nie miał , bo nie były badane. Zaśniad groniasty i puste jajo są wynikiem nieprawidłowości w materiale genetycznym od mężczyzny i nie słyszałam żeby to było w jakikolwiek sposób powiązane z układem immunologicznym.
pani Doktor,

ja 3 lata temu, też miałam zaśniad groniasty częściowy (beta 6) :(

jeśli to są nieprawidłowości w materiale genetycznym od mężczyzny, to jakie badanie zrobić aby to potwierdzić i coś poradzić na przyszłość ? czy in vitro w jakimś stopniu to niweluje ?

Ewa Gojan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1202
Rejestracja: 14 paź 2012 16:05

Re: Pozytywny test MAR a poronienia

Post autor: Ewa Gojan »

Materiał genetyczny jest w jakiś sposób kwestią przypadku, chyba że są trwałe uszkodzenia w genach. Kariotyp, jak Pani pisze był badany. Jeśli Państwo macie już zdrowe dziecko to znaczy, że trzeba dalej próbować. Co do in vitro w takim przypadku to proszę dopytać dr Pierzyńskiego.

Zablokowany

Wróć do „Niepłodność dla początkujących - diagnostyka i leczenie z wyłączeniem IUI /IVF”