TSH a starania o ciążę

Lek. med. Ewa Gojan
niezależny lekarz, pracujący w różnych formach zatrudnienia, kiedyś w szpitalu, obecnie w lecznictwie otwartym. Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie od 1988 r. ( I stopień specjalizacji uzyskała w 1995r., a II stopień w 2000r.)

Moderator: Osoby zatwierdzające - przed inseminacją i in vitro

Anulka2016

Re: TSH a starania o ciążę

Post autor: Anulka2016 »

Każda z ciąż obumierała w ok. 7-8 tygodniu.

W drugiej i trzeciej miałam plamienia i krwiaki miałam nakaz leżenia.
W obydwu przed obumarciem widoczne było bijące serce.
W drugiej nie wiem czy prawidłowo opiszę ale lekarz na usg powiedział, że ciałko żółte jest większe niż powinno co oznaczało chyba nieprawidłowy rozwój zarodka. W drugiej również gdy okazało się, że jestem w ciąży tsh miałam na poziomie ok. 13, w przeciągu około tygodnia je obniżyłam by było w normie.
W trzeciej tsh, ft3 i 4 były w normie.

Jeżeli chodzi o pierwszą to nic nie mogę napisać ponieważ nie miałam świadomości, że mogę mieć takie problemy.

Ewa Gojan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Post autor: Ewa Gojan »

Myślę, że to leczenie które ma Pani wdrożone powinno wystarczyć , ale wygląda na to, że nie tylko tarczyca jest problemem. Może to być jeszcze kwestia jakości komórek jajowych.

kingan

Post autor: kingan »

Dzień dobry, mam pytanie - od ponad pół roku staramy się o dziecko.
Zrobiłam badania:
TSH 2.628
FT3 3,15
FT4 1,13
Anty-TG <15
Anty TPO 34,9

Czytałam kilka razy, że wynik TSH by zajść w ciąże powinien być w granicach 1. Czy takimi wynikami jak powyżej powinnam się martwić? Czy powinnam udać się do endokrynologa, by uregulować hormony tarczycowe?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Ewa Gojan
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Post autor: Ewa Gojan »

Proszę sprawdzić czy nie ma przeciwciał, może to choroba Hashimoto.

Zablokowany

Wróć do „Niepłodność dla początkujących - diagnostyka i leczenie z wyłączeniem IUI /IVF”