Dodatnie ANA i planowanie ciąży

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Poziomka2019
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2019 16:06

Dodatnie ANA i planowanie ciąży

Post autor: Poziomka2019 »

Witam. W skrócie przedstawię swoją historie. O dziecko staramy się od stycznia 2019r. W lutym zobaczyłam pierwszy raz dwie kreski ale niestety pod koniec marca doszło do poronienia. Dwie kreski zobaczyłam w maju ale okazało się, ze jest puste jajo płodowe i 11 czerwca doszło do poronienia. Zrobiliśmy sporo badań. Wyszły nieprawidłowe mutacje : mthfr i PAI 1. B12 przy dolnej granicy normy i wysoka homocysteina. Na sam koniec zbadałam ANA - dla spokojnej głowy. Niestety wynik dodatni ; 1:2560. Robie dalsza diagnostykę. Ale moje pytanie czy mam szanse na urodzenie dziecka ? Strasznie się boje, ze nie dane jest mi mieć własnego.. jestem załamana. Co powinnam zbadać. Dodam zespół antyfosfolipidowy, antykoagulant tocznia, białko s i c, czynniki krzepnięcia - są ok.

Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1144
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Dodatnie ANA i planowanie ciąży

Post autor: Tomasz Zbroch »

Czyli najgorszych wyników Pani nie ma chociaż i ich obecność nie wyklucza ciąży. Proszę pamiętać że to nie musi być jedyny i najważniejszy czynnik ograniczający płodność. Bezwględnie starać się pod opieką lekarską.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”