Strona 1 z 1

Pytanie o Encorton

: 02 lis 2018 09:58
autor: akrystof
Mam za sobą jedną stratę. Potem w kolejnej ciąży miałam przepisany encorton najpierw 5 mg a potem 10 mg do 12 tygodnia. W 8 tygodniu beta HCG spadała i lekarz prowadzący zdecydował się na encorton. Do dziś nie wiem czy ta beta rzeczywiście spadała czy to tylko był błędny wynik bo lekarz powiedział żebym nie badała już bety bo to 8 tydzien i widzi dziecko i serce na usg a ja tylko sie przejmuje tą betą. No to nie badałam. Bałam sie leku encorton, bo na ulotce pisze to co pisze. Dziecko urodziło się zdrowe i w terminie.
Po jakim czasie zaszłam w ciążę drugi raz. Znowu dostałam encorton tak jak w poprzedniej ciaży ale znowu mam ogromne wątpliwości co to brania tego leku.
Czy nadal jest on przepisywany często przy in vitro i czy rzeczywiście jest bezpieczny?
Czy mam się czego obawiać?

Re: Pytanie o Encorton

: 06 lis 2018 10:54
autor: Jan Domitrz
Badanie beta HCG w 8 tygodniu ciaży ma niewielki sens. Branie encortonu nie jest postepowaniem standardowym nawet w nawracających poronieniach. Wskazań w ciąży po IVF nie ma.

Re: Pytanie o Encorton

: 08 lis 2018 14:21
autor: akrystof
Dziękuję za odpowiedź.
Czy może Pan doktor napisać czy przepisuje ten lek pacjentkom i w jakich wypadkach?
Czy to co poisze na ulotce o tym rozszczepie podniebienia to zdarza się często? czy tyl;ko tak musieli na ulotce bo coś takiego wyszło w badaniach nad zwierzętami?
Czy to bezpieczny lek w ciazy tak wczesnej (bo mam go brać do 12 tygodnia ciąży)? Czy to zagraża mojemu dziecku?
Czy może jednak nie brac tego, mimo tych przeciwciał?Dziekuje

Re: Pytanie o Encorton

: 22 lis 2018 12:27
autor: Tomasz Zbroch
Tak jak napisałem wcześniej Encorton nie jest preparatem wykorzystywanym w procedurze IVF standardowo. Wykorzystywanie może być uzależnione od konkretnego pacjenta - wskazania osobnicze. Informacje w ulotkach informacyjnych zawierają szereg informacji o działaniach niepożądanych pojawiających się niezależnie od częśtości wystepowania. Generalnie pytania są zbyt trudne i ogólne.

Re: Pytanie o Encorton

: 04 gru 2018 09:38
autor: akrystof
A co się stało jak przez jakiś czas brałam 5 mg wieczorem bo zapomniałam ze rozno trzeba. potem juz brałam rano, ale co mogło się stać, że pomyliłam pory dnia, dziekuje za odpowiedz

Re: Pytanie o Encorton

: 17 gru 2018 13:49
autor: Tomasz Zbroch
Nie pokrywało się to z fizjologicznym profilem co nie musi mieć jakiegokolwiek znaczenia w Pani konkretnym przypadku.