Dwa nierówne pęcherzyki i zarodki w 7tc.

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Agnieszka39
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2018 10:41

Dwa nierówne pęcherzyki i zarodki w 7tc.

Post autor: Agnieszka39 »

Mam pytanie...
Wczoraj ( 31.07)byłam na badaniu USG, to był dokładnie piąty tydzień po transferze ( transfer 26 czerwca). Na obrazie USG widoczne były dwa pęcherzyki, w pierwszym zarodek 1.03mm z uwidocznioną akcją serca ( 140), oceniony na 7 tydzień i jeden dzień ciąży. Drugi mniejszy, 0.9mm, też z akcją serca (148) ale w znacznie mniejszym pęcherzyku, oceniony na 6 tydzień szósty dzień.
Wiem, że muszę cierpliwie czekać na wizytę za dwa tygodnie, ale chciałabym wiedzieć czego mogę się spodziewać.
Czy drugie dziecko ma szansę, a jeżeli tak, to czy raczej niewielką, czy mam mieć nadzieję, że będzie dobrze?
Czy to się często zdarza, czy raczej w większości prawidłowych przypadków pęcherzyki powinny być prawie takie same, a różnica świadczy już z góry o czymś niedobrym?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Dwa nierówne pęcherzyki i zarodki w 7tc.

Post autor: Tomasz Zbroch »

Wielkość pęcehrzyków nie jest tak istotna rokowniczo
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”