Strona 1 z 1

Toksokaroza

: 28 lip 2018 17:26
autor: Margot31
Dzień dobry, jestem w 30 tygodniu ciazy. Przez kilkanaście dni miałam kontakt z kociakiem , który miał być w zupełności zdrowy a teraz okazuje się, ze ma świerzb i toksokaroze :( myje dłonie przed każdym posiłkiem, jednak to kociatko wiec w nocy czasami chodziło nam po twarzach. Jestem przerazona, ze doszło do takiej sytuacji. W jaki sposób mogę badać czy nie doszło do zarażenia? Wykonałam morfologię i badanie krwi w kierunku toksoplazmozy, jednak nie wiem jak zbadać toksokaroze. Mam nadzieje, ze po weekendzie uda mi się skontaktować z moim lekarzem prowadzącym, jednak proszę o informacje co jeszcze może zrobić, żeby kontrolować sytuacje .

Re: Toksokaroza

: 23 sie 2018 10:34
autor: Tomasz Zbroch
Przepraszam ale z powodu urlopu nie byłęm aktywny na forum sprawa zapewne zdezaktualizowała się a Pani skonsultowała ze specjalistą chorób zakaźnych i pasożytniczych.

Re: Toksokaroza

: 26 sie 2018 19:43
autor: Margot31
Udało mi się skonsultować z dwoma ginekologami i jednym lekarzem rodzinnym, jednak żaden z lekarzy nie miał pojęcia o czym mówię :( spróbuje skonsultować się z lekarzem od chorób zakaźnych jednak dostanie się do takiego lekarza okazuje się trudniejsze niż się spodziewałam.